GeriGündem Ölüm meleği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölüm meleği

Fransa'da ölüm döşeğindeki 7 hastaya ötanazi ile öldüren eski bir hemşire cinayet suçlamasıyla ve ömür boyu hapis istemiyle yargılanıyor.

Versailles Adliyesi'nde dün devam eden ve son aşamasına gelen davada karar 31 Ocak'ta açıklanacak. 1998'de tutuklanan, ancak hemşireliği bırakması ve ruhsal tedavi görmesi koşuluyla salıverilen 33 yaşındaki Christine Malevre mahkemede çok gergindi. Paris'in banliyölerinden Mantes-la-Jolie'deki bir hastanede Şubat 1997-Mayıs 1998 döneminde hemşirelik yapan Malevre'nin ölüm takıntısı olduğu iddia ediliyor.

Mahkemedeki kanıt şırınga

Francois-Quesnay Hastanesi'ndeki görevi sırasında yaşlı, kanser hastaların isteği üzerine ötanaziye başvurduğunu öne süren Malevre, kurbanlarının yakınları tarafından yalanlandı. Bir şırınga mahkemeye cinayet aleti olarak sunulurken, ‘‘Hastalarımız ötanazi istemedi. O toplu katliam yaptı’’ suçlaması getirildi.

Kişilik dengesizliği var

Gözaltındayken 30 hastanın son nefesini vermesine yardımcı olduğunu itiraf eden Malevre, ‘‘My Testimony’’ adlı bir kitapta sadece üç ölüme destek verdiğini ve bir ölümcül hatası olduğunu belirtmişti. Malevre'yi inceleyen psikiyatrlar, ‘‘Bazı kişilik bozuklukları var, ama yaptıklarının bilincinde’’ tespitinde bulunmuştu.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle