Gündem Haberleri

  Ölüdeniz'de yaz sezonu bitmedi

  AA
  23.10.2005 - 13:31 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Fethiye İlçesi'ne bağlı Ölüdeniz Beldesi'nde tatilciler, güneşin ve denizin keyfini çıkarmaya devam ediyor.

  Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz,  beldedeki otellerinin doluluk oranlarının yüzde 80'lere ulaştığını söyledi.

  Turizm sezonunun son dönemlerine girilmesine rağmen Ölüdeniz'de sezonun bitmediğini belirten Yılmaz şöyle konuştu:
  “Ülkemizde dört mevsim bir arada yaşanıyor. Erzurum ve Rize'de kar yağışı olurken Ölüdeniz Beldesi'nde yazdan kalma günler devam ediyor. Plajlarımız kalabalık. Otellerimiz yüzde 70-80 oranında dolu.

  Daha sezonu kapatmadık. Ayrıca bayram yaklaşıyor. Bu yıl turizm sezonunun sonu ile bayram tatilimiz birleşiyor. Otellerimiz bayrama hazır. Tatilcilerimizi Ölüdeniz'e bekliyoruz. Yabancı turistler de oldukça mutlu. Ekim sonunda olmamıza rağmen hepsi denizdeler ve güneşleniyorlar.”

  Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mümtaz Kökten ise Ölüdeniz'in mükemmel bir tatil beldesi olduğunu belirterek, ”Ölüdeniz, Türkiye'nin kravatı gibi. Her bakımdan eşsiz bir tatil merkezi. Ülkemizin bazı bölgelerinde kış şartları hüküm sürerken burada insanlar denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarıyorlar. Fırsatı ve imkanı olanlar bu güzelliklerden faydalansınlar” dedi.

  Ölüdeniz beldesindeki tatilciler ise “Doğası, dağı, denizi ve havasıyla çok güzel bir belde. Denize giriyor, güneşin tadını çıkarıyoruz” diye konuştular.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı