Gündem Haberleri

  Öldürdüğü kadınla 900 kilometre yolculuk yapan zanlı daha önce de cinayet işlemiş

  İHA
  20.12.2017 - 10:09 | Son Güncelleme:

  Adana'da otoyolda aldığı kadınla birlikte olduktan sonra 700 lirasını çaldığını ileri sürerek bıçakla öldürüp, cesetle birlikte 900 kilometre yolculuk yapıp Gebze'de sazlık alana atan TIR şoförünün, 17 yıl önce de İstanbul'da bir kişiyi öldürdüğü ve 11 yıl cezaevinde yatıp çıktığı ortaya çıktı. 

  Olay, 4 Temmuz günü Tarsus-Gaziantep Otoyolu Çukurova ilçesine bağıl Şambayadı Mahallesi TIR Denetleme Konaklama Tesisleri'nde meydana geldi. İddiaya göre, otoyolda para karşılığı sürücülerle ilişkiye giren 2 çocuk annesi Neslihan A. (36), daha önceden tanıdığı Doğan Y. ile (42) birlikte oldu. Yıldırım, 700 lirasını çaldığını ileri sürdüğü kadın ile TIR'da tartışmaya başlayınca, genç kadın TIR sürücüsüne saldırdı. Bunun üzerine Doğan Y., ekmek bıçağıyla kadını öldürdü. Zanlı daha sonra cesedi çıplak halde TIR'ın yatak kısmına yatırdı. Bir süre sonra da TIR'ın içindeki kanları temizledi. Cesetle birlikte 900 kilometre yol kat ederek Kocaeli’nin Gebze İlçesi'ne gelen TIR şoförü, genç kadının cesedini sazlık alana attı.

  Genç kadın evine dönmeyince kocası İlker A. (38) polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Adana Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekip, Plaka Takip Sistemi (PTS) kayıtları inceleyerek Neslihan A.’nın 41 YR 192 plakalı TIR'a bindiğini tespit etti. Polis, bir taraftan TIR şoförü Doğan Y.'yi kaçmaması için teknik ve fiziki takip altına alırken, diğer taraftan da şoförün çalıştığı şirketle irtibata geçti.

  17 yıl önce de cinayet işlemiş

  Şirket tarafından Doğan Y.'ye başka TIR verilince polis boşta kalan 41 YR 192 plakalı araçta inceleme yaptı. TIR'ın yatak kısmında yoğun kan lekesine rastlayan polis, cinayeti Doğan Y.'nin işlediğini kesinleştirdi. Mersin’de gözaltına alınan Doğan Y. sorgusunda suçunu itiraf edince mahkeme tarafından tutuklandı. Neslihan A.'yı öldüren katil zanlısı Doğan Y.'nin 2000 yılında İstanbul’un Büyükçekmece İlçesi'nde cinayet işlediği ve 27 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı.

  Öldürdüğü kadınla 900 kilometre yolculuk yapan zanlı daha önce de cinayet işlemiş
  11 yıl yattı çıktı

  İlk cinayet suçundan 11 yıl hapis yatan Doğan Y. ikinci cinayetini nasıl işlediğini anlattı. Katil zanlısı, “Bekar olduğum için cinsel arzularımı para karşılığında ilişkiye girdiğim kadınlarla gideriyorum. Adını Çiçek olarak bildiğim kadını önceden tanıyordum. Daha önce de birlikte olmuştuk. Olay günü telefonla aradım görüştük. Morali bozuktu ve ona ‘Seni isteksiz gördüm istersen başka zaman beraber oluruz’ dedim. Çiçek bana ‘Sen bana yeter ki para ver. Benim moralim düzelir’ dedi. 100 lira karşılığında iki kez birlikte olduk. Üzerimi giydiğimde 700 lira paramın çalındığını gördüm ve kavga etmeye başladık” dedi.

  Öldürdüğü kadınla 900 kilometre yolculuk yapan zanlı daha önce de cinayet işlemiş
  Katil zanlısı olayı anlatmaya şöyle devam etti: 
  "Kavga sırasında bana tehditler savurmaya başladı. Üzeri çıplaktı ve bana tekme attı. Ben de kendisini korkutmak için bıçağı elime aldım. Çiçek bana, ‘Öldür beni. Seni yaşatmazlar’ dedi. Ben de bıçağı salladım. Bıçakla koltuk altından yaralandı. Ölünce onu TIR'ın yatağına yatırarak üzerini çarşafla örttüm. Ben de etraftaki kanı temizleyerek üzerimi değiştirdikten sonra Kocaeli’ye gittim. İş yerine yaklaştığımda; cesedi kucağıma alıp sazlık alana taşıdım. Üzerini ot ve çalılarla kapatarak işe döndüm."

  Etiketler: kadın cinayeti , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı