Gündem Haberleri

  Okullar daha erken tatil edilecek mi?

  Hürriyet Haber
  16.11.2009 - 11:38 | Son Güncelleme:

  Domuz gribinden ölenlerin sayısı 60'a çıkarken çocuklar ve riskli gruplar için aşılama bugün başlıyor. Veliler ise çocuklarını okula gönderme konusunda telaşlı. Milli eğitim Bakanlığı ise okulların erken tatil olması için devamsızlığın yüzde 30'lara çıkması gerektiğini belirtiyor.

   KAYSERİ'DE HASTANELER ÇOCUKLARLA DOLDU TAŞTI

  DEVAMSIZLIK RAKAMLARI ABARTILIYOR

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın hurriyet.com.tr'ye 13.11.2009 tarihinde yaptığı açıklamada şu an için okulların tatil olmasını gerektirecek bir durum olmadığı belirtildi. Devamsızlığın domuz gribinin en çok görüldüğü ilde yüzde 11 seviyesinde olduğu fakat devamsızlığın yüzde 30'lara çıktığında okulların erken tatile girmesi gibi bir durumun söz konusu olabileceği belirtildi.

  İSTANBUL'DA DOMUZ GRİBİ DEVAMSIZLIĞI

  İstanbul Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, pandemik A gribi nedeniyle kent genelinde çok sayıda okulda öğrenciler rapor alarak veya devamsızlık yaparak eğitimlerine ara verdi.

  Öksürük, nezle veya hastalık belirtileri gösteren öğrenciler, hastanelerde doktor muayenesinden geçirildikten sonra aldıkları raporla okula gitmiyor. Bazı öğrenciler de kendisini hastalıktan korumak için devamsızlık yapıyor.

  TÖDER TATİLİN ERKENE ÇEKİLMESİNİ ÖNERDİ

  Bu arada, Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneğinden (TÖDER) yapılan açıklamada, Türkiye'yi etkisi altına alan “domuz gribi” vakalarının gün geçtikçe arttığı, özellikle çocukların yoğunlukla etkilendiği virüs nedeniyle eğitimden de uzak kalmalarına neden olduğuna dikkat çekildi.

   


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı