Gündem Haberleri

  Oğlu linç edildi kendisi davalık oldu

  İsmail SAYMAZ
  26.10.2015 - 23:42 | Son Güncelleme:

  İzmir'de geçen yıl 7 Ekim’deki Kobani eyleminde başından kurşunla vurulup linç edilerek öldürülen Ekrem Kaçaroğlu’nun babası Bedrettin Kaçaroğlu hakkında, oğlunu kurtarmak isterken iki sivil polise taşla vurduğu iddiasıyla “kamu görevlisini silahla yaralama”dan 1.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  İddianamede baba Kaçaroğlu’un oğlunun yaralandığını görmesi üzerine mahalleye geldiği belirtilerek, “Oğlunu hareketsiz olarak gördüğü, eline geçirdiği taş ve sopalarla karşıt görüşlü kişilere saldırıya geçtiği, orada görevli olan kolluk görevlilerini, taşla kafalarına vurarak yaraladığı anlaşılmıştır” denildi.

  BİLMİYORDUM

  Olayda Komiser Yardımcısı Önder Uçar ve polis Mahmut Turgut’un yaralandığı belirtildi. İki polis, üzerlerinde resmi üniforma veya polis yeleği olmadığını, ellerinde telsiz bulunduğunu belirtti. Kaçaroğlu ise oğlunu yerde görmesi nedeniyle etraftaki kişilere saldırdığını, bu kişilerin de oğlunu linç edenler olduğunu sandığını anlattı, “Şikâyetçi iki kişinin polis olduğunu bilmiyordum” dedi. Kaçaroğlu’nun öldürülmesiyle ilgili İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki sanık tutuksuz yargılanıyor. Yargılamaya bugün devam ediliyor. 

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı