Gündem Haberleri

  Öcalan kardeşiyle görüşmeye çıkmadı

  DHA
  19.01.2012 - 18:38 | Son Güncelleme:

  Bursa’nın Gemlik İlçesi’nden bu sabah görüşme yapmak üzere İmralı’ya giden terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, aynı cezaevinde kalan PKK’lı Şehmuz Poyraz’ın kızkardeşi Felek Cızlaşmak,aynı örgüt üyesi Cumali Karasu’nun kızkardeşi Pervin Oduncu akşam saatlerinde adadan döndü.

  Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerin ardından Mehmet Öcalan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öcalan, gazetecilerin ‘görüşme nasıl geçti’ sorusu üzerine, "Cezaevi müdüründen aldığımız bilgiye göre, yazı gelmiştir. Abdullah Öcalan şöyle bir yazı yazmıştır: ‘Burası çok hassastır. Görüşe çıkmamız uygun değildir,’ Bizim orada olan bitenlerden haberimiz yoktur. Müdürün bize verdiği bilgi bu kadar" yanıtını verdi.

  Gazetecilerin, ‘Abdullah Öcalan sizinle görüşmek istemedi mi?’ sorusu üzerine Mehmet Öcalan, "Evet müdürün bize söylediği bu" dedi.

  Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine Mehmet Öcalan, ağabeyinin müdüre söylediği "Süreç çok hassas bir süreçtir. Görüşe şu aşamada çıkmamız uygun değildir. Her şey birbirine karışmıştır. Görüşe çıkmayacağız" sözlerini yineledi. Öcalan, "Müdürün bize söyledikleri bu kadar. Biz başka bir şey bilemiyoruz. Orada olup bitenlerden hiç haberimiz yoktur" diye konuştu.  Mehmet Öcalan, "Bu süreci nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine de şöyle konuştu:

  "Süreci tam olarak bilemiyorum. 35-40 tane avukatı vardı. Onlar da tutuklanmıştı. Yani avukatları götürmüyorlar. Zannederim aileleri götürüyorlar. Süreci tam bilemiyorum ama süreç biraz karışık. Biz üç dört hafta önce başvurumuzu yapmıştık. Görüş için. Bu Perşembe için bize haber geldi. Biz geldik görüş yapılmadı."

  Mehmet Öcalan ve diğer tutuklu yakınların daha sonra özel araçla Gemlik jandarma komutanlığından ayrıldılar.

  Diğer iki hükümlü yakınının da görüşemedikleri belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı