Gündem Haberleri

  Obama’nın uğruna öldü

  DIŞ HABERLER SERVİSİ
  14.07.2012 - 15:36 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Barack Obama'nın seçim ekibinde yer alan 29 yaşındaki Alex Okrent, Chicago’daki kampanya merkezinde fenalaşarak öldü. Okrent, tam bir Obama hayranı olarak biliniyordu.

  Aslen Illinous eyaletinden olan Okrent, 2004 Senato kampanyasından bu yana Obama ekibiyle birlikte çalışıyordu.

  Okrent’in ölümü, sadece Demokrat Parti’de değil, Cumhuriyetçi Parti’de de ses getirdi. Obama, bizzat gencin ailesini arayarak başsağlığı diledi ve kampanya merkezine bağlanarak taziyelerini dile getirdi. Aynı şekilde Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Mitt Romney de Twitter üzerinden aileye ve Demokrat Parti kampanya ekibine başsağlığı diledi. Buna karşılık Obama’nın üst düzey danışmanlarından David Axelrod da yine Twitter’dan Cumhuriyetçi Parti’den gelen mesaja yanıt verdi ve teşekkür etti. Demokrat Parti’yi üzüntüye boğan ölümün nedeni henüz açıklık kazanmadı.

  Okrent, Obama’nın destekçilerinden biriydi. Arkadaşlarına ve ailesine, doğumgününde kendisine hediye alınması yerine Demokrat Parti'ye ve Obama’nın seçim kampanyasına bağışta bulunmalarını istiyordu.

  OBAMA'YA KALP DAYANMIYOR
  Geçtiğimiz hafta da ABD'nin Ohio eyaletinde 70 yaşındaki Josephine “Ann” Harris, Obama ile tanıştıktan saatler sonra hayatını kaybetmişti. Kalp krizinden yaşamını yitirdiği tahmin edilen Harris'in ölümü, ABD Başkanı'nı büyük üzüntüye uğratmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı