GeriGündem O yol çıkmaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O yol çıkmaz

O yol çıkmaz

Ortadoğu’dan temin ettikleri uyuşturucuyu Avrupa’ya çıkarmaya çalışan Z.F.İ. ve İ.T.’nin kullandığı TIR’a hava destekli operasyon düzenlendi. Yakalanmamak için uyuşturucu zulalarına kurşun döken şüphelilerin sakladığı 75 kilo eroini narkotik köpeği ‘Vadi’ buldu.

İSTANBUL İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Avrupa’ya uyuşturucu çıkarmaya çalışan şüpheliler Z.F.İ. ve İ.T.’nin İstanbul Büyükçekmece’de yaşadıklarını tespit etti.

O yol çıkmaz

Yapılan fiziki takip sonucunda şüphelilerin çekici ve dorse temin ettikleri, Avrupa ülkelerine ihracatı yapılan yük bularak uyuşturucuyu bu yüklerin altındaki gizli bölmelere yerleştirdikleri belirlendi.

O yol çıkmaz

Z.F.İ. ve İ.T., izlendiklerinden habersiz gümrük işlemlerini bitirmek için Gümrük Müdürlüğü’ne doğru hareket etti. Jandarma ekipleri, işlemlerin tamamlanmasının ardından operasyon için düğmeye bastı.

O yol çıkmaz

Önceden tespit edilen geçiş güzergâhını helikopter ve drone’la takibe alan ekipler, uyuşturucu yüklü araçları Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü geçince durdurdu.

TABANA KURŞUN

Şüphelilerin etkisiz hale getirilmesinin ardından narkotik köpeği Vadi’nin de katılımıyla araçta arama yapıldı. Vadi’nin dorsenin alt kısmına tepki vermesi üzerine, dorsenin taban kısmına kurşun döküldüğünü fark edildi.

Kurşun kaplamaları söken Jandarma, gizli bölmede 75 kilo eroin ele geçirdi. Yakalanan Z.F.İ. ve İ.T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle