Gündem Haberleri

  Kireçburnu'nda denize düşen otomobilde ölen 2 gencin intihar ettiği iddiası

  Hürriyet Haber
  01.04.2016 - 07:01 | Son Güncelleme:

  İstanbul Fatih’te bir lisede okuyan 21 yaşındaki Ahmet Demir ile 19 yaşındaki Sude Yiğiter, Kireçburnu'nda denize düşen otomobilde hayatlarını kaybetti. Polis gençlerin intihar etmesi ihtimali üzerinde duruyor.

  Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, İstanbul Fatih’te bir lisede okuyan 21 yaşındaki Ahmet Demir ile 19 yaşındaki Sude Yiğiter, otomobil kiralayarak İstanbul turuna çıktı. 2 genç daha sonra otomobille Kireçburnu sahiline gitti.

  İkili, burada denize doğru park ettikleri otomobilin içinde sohbet etmeye başladı. Ancak aracın el freni boşaldı. Otomobil, kayarak denize düştü.

  Kireçburnunda denize düşen otomobilde ölen 2 gencin intihar ettiği iddiasıAhmet Demir ve Sude Yiğiter eve dönmeyince aileleri çocuklarını aramaya başladı. Aileler, telefonları da yanıt vermeyince karakola giderek kayıp başvurusunda bulundu.

  Polis, otomobilin GPS kayıtlarını inceledi ve Kireçburnu sahili yakınlarında olduğunu tespit etti.

  Kireçburnunda denize düşen otomobilde ölen 2 gencin intihar ettiği iddiasıKaybolduktan 18 saat sonra dalgıç polisler tarafından denizden çıkarılan otomobilde, intihar etmiş olma ihtimalleride soruşturulan Demir ve Yiğiter’in cesetleri bulundu.

  Demir’in aracın arka camını kırarak çıkmaya çalıştığı belirlendi.

  Kireçburnunda denize düşen otomobilde ölen 2 gencin intihar ettiği iddiasıAhmet Demir’in cenazesi, dün Fatih Camii’nde kılanan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Sude Yiğiter de Tekirdağ’da defnedilecek.

  Ailenin tek çocuğu Yiğiter’in, 14 yıl önce babasını kaybettiği öğrenildi.

  SON ANLAR

  Otomobilin denize düşme anı güvenlik kameralarınca kaydedildi.

  Polis, ölen gençlerin birlikte intihar ettiği iddiasını değerlendiriyor.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı