Gündem Haberleri

  O durdu, dünya onu konuştu

  Banu ŞEN/Hürriyet
  18.06.2013 - 15:12 | Son Güncelleme:

  O durdu, Türkiye hatta dünya onu konuştu. Önce kim olduğu merak konusu oldu. Sonra herkes onunla birlikte hareketsiz, öylece durdu.

  Adı Erdem Gündüz..  1979, Ankara doğumlu. O aslında pek çok performansta alkış toplamış bir sanatçı.

  Erdem Gündüz,  Ege Üniversitesi’nde öğrenciyken Tiyatro Topluluğu’nda oyunculuk eğitimi aldı. E.Ü.M.D.T. ile dans etti. Ege Üniversitesi Dans Tiyatrosu Topluluğu’nun kurucusu olup, bu topluluğu iki sene çalıştırdı. Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat Ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Modern Dans Programı’ndan 2007’de mezun oldu. İ.B.B.C.R.R. Dans Tiyatrosu ve İstanbul Dans Tiyatrosu topluluklarında dans etti. Bu topluluklarla yurt içinde ve yurt dışında temsiller verdi.

  DURAN ADAM ERDEM GÜNDÜZ'ÜN FOTOĞRAFLARI

  The John Kennedy Center Gösteri Sanatları Sanatçı Değişim Programı ile Washington ve New York'ta modern dans üzerine eğitim aldı. Koreografisini yaptığı "Yara" ve "Vücut" ile yurtdışında festivallere katıldı. 25. Impultstanz Vienna International Dance Festivalinde "Şamanik Doğaçlama - K. Hennesy" ve "Partnering - K. Hermesdorf" çalıştaylarında yer aldı. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Sanatları Anasanat Dalında yüksek lisans yapmakta.

  Erdem Gündüz’ün sanat kariyerinde Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nde 2008-2010 senelerinde PA488 Modern Dans dersinini asiste etti. 2005’ten bu yana beri Cati Dans Derneğinde düzenli olarak dans dersi vermekte ve çalıştay düzenlemekte.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı