Gündem Haberleri

  Nusaybin'de su kesintisini itfaiye aracını rehin alarak protesto ettiler

  Hürriyet Haber
  09.07.2015 - 12:48 | Son Güncelleme:

  MARDİN'in Nusaybin ilçesi İpekyolu Mahallesi sakinleri, sık sık yaşanan su kesintilerini protesto etmek için mahalleye su getiren İtfaiye aracını rehin aldı.

  Nusaybin ilçesi İpek yolu mahallesi sakinleri, sık sık yaşanan su kesintileri nedeniyle Dalin sokağına su vermek isteyen Nusaybin Belediyesine ait itfaiye aracı ve 3 itfaiye erini dün akşam rehin aldı. Su kesintilerine tepki gösteren vatandaşlar, itfaiye aracının sokaktan çıkmasına izin verilmezken, ellerindeki su bidonlarıyla sokak başında oturan kadınlar, su kesintileriyle ilgili Belediye yetkililerinden kendilerine bir söz verilinceye kadar itfaiyeyi mahallede tutacaklarını söyledi. Yaklaşık 1 saat boyunca rehin alınan itfaiye aracı ve 3 personelinin çıkmasına izin vermeyen vatandaşlar, bir çok MARSU yetkilisini aradı, ancak duyarsız yetkililer gelmeyince de ilçede yangın çıkma ihtimali üzerine mahalle sakinleri itfaiyenin sokaktan çıkmasına izin verdi.

  Mahallede yapılan su şebekesinin, 15 -20 hane için yapıldığını bildiren Halime Acar, mahallede hane sayısının 400'e ulaştığını ve su şebekesinin yetersiz kaldığını söyledi. Mardin ve Kızıltepe'ye giden içme suyu şebekesinin mahallelerinden geçtiğini ifade eden vatandaşlar, bir çözüm bulunmaması halinde su şebekesini kapatacaklarını söylediler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı