Gündem Haberleri

  Nusaybin’de vatandaşlar, arızayı gidermeyen elektrik ekibini alıkoydu

  Ahmet AKKUŞ/NUSAYBİN (Mardin), (DHA)
  17.01.2015 - 13:21 | Son Güncelleme:

  MARDİN’in Nusaybin İlçesi’nde bir aydır sık sık elektrik kesintilerinin olduğu Selahaddin Eyyübi Mahallesinin Mehmetçik sokağındaki elektrik trafosu dün gece arızalandı. Kontrole gelen 3 kişilik elektrik arıza akibi, arızayı gidermeden gitmek isteyince, vatandaşlar tarafından alıkonuldu. Gelen polis ekibinin tuttuğu tutanağın ardından, arıza ekibinin gitmesine izin verildi.

  İlçenin Selahaddini Eyyubi Mahallesi Mehmetçik Sokakta bulunan ve 500 haneye elektrik sağlayan trafonun kabloları aşırı yükten dolayı dün gece yanması üzerine, 3 kişilik DEDAŞ arıza ekibi trafoyu kontrol için geldi. Ekipler, kabloları yanan trafoyu kontrol ettikten sonra arızayı gidermeden mahalleden ayrılmak isteyince, vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. ’DEDAŞ istifa’ diye sloganlar atan vatandaşlar arıza ekibinin aracının etrafını çevirerek gitmesine izin vermedi. Arıza ekibi de durumu polise bildirdi. Olay yerine 2 panzerle gelen polis ekipleri ise trafonun durumuyla ilgili arıza ekibiyle görüştü. Arıza ekibinin, sorunu giderecek imkanlarının olmadığını bildirdiği polisler, bunun üzerine trafonun onarılmadığına dair tutanak hazırlayarak ekipteki 3 kişiye imzalattı. Polislerin söz konusu tutanağı Cumhuriyet Savcılığı’na ileteceğini söylemesi üzerine vatandaşlar arıza ekibinin gitmesine izin verdi.

  Mahallede sık sık uzun süreli elektrik kesintilerinin yaşanması nedeniyle perişan olduklarını dile getiren vatandaşlar, "Yatalak hastalarımız, yeni doğmuş yapan kadınlarımız var. Öğrencilerimiz elektrik kesintileri yüzünden ders çalışamaz hale geldi. 1 aydır elektriğimiz her gün saatlerce kesilir. Mahalleye enerji sağlayan trafo 500 hanenin ihtiyacını karşılayamadığı için sık sık arızalanıyor, zaman zaman yanıyor. DEDAŞ’ın mahallemize yeni bir trafo kurması gerekiyor. Şimdiye kadar yaptığımız başvurulardan sonuç alamadığımız için trafoyu kontrole gelen arıza ekibini mecburen alıkoyduk. Arızayı gidermediklerine dair polislerle birlikte tutanak tutturduktan sonra gitmelerine izin verdik" dedi. Mahalle sakinleri daha sonra dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı