GeriGündem Nurcan’dan 20 gündür haber alınamıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nurcan’dan 20 gündür haber alınamıyor

Nurcan’dan 20 gündür haber alınamıyor

Diyarbakır’da bir okulda staj yapan Açık Öğretim Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencisi 25 yaşındaki Nurcan Bozyel, 20 gün önce okuluna gitmek için çıktığı evine bir daha dönmedi. Baba Nusrettin Bozyel, kızının bulunmasını isterken, polis kentteki Mobese ve güvenlik kameralarını incelemeye de alarak Bozyel’i bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi Şehitlik Semti’nde oturan Bozyel ailesinin kızları Nurcan Bozyel, 20 gündür kayıp. Açık Öğretim Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencisi olan ve Diyarbakır Gazi İlkokulu ana sınıfından stajyer öğretmenlik yapan Nurcan Bozyel, 3 Haziran günü okuluna gitmek üzere evinden çıktı. O gün saat 14.00’de okuldan izin alarak ayrılan Bozyel’den bir daha haber alınamadı. Bozyel’in kamyon şoförlüğü yapan babası Nusrettin Bozyel, kızının eve dönmemesi üzerine gidebileceği her yeri aradıklarını ancak bulamadıklarını belirterek, polise kayıp başvurusunda bulunduklarını söyledi.

Kızının fotoğrafına bakarak gözyaşı döken Nusrettin Bozyel, " Kızım sabah 7.30’da evden çıkarak okula gitti, saat 14.00’da okuldan çıkmış o zamandan beri kızım kayıp. Eve gelmeyince telefonunu aradık, önce şarjının bittiğini düşündük ama saatler geçtikçe kayıp olduğunu anladık. Gerekli tüm yerlere haber verdikten sonra arkadaşlarını aradık ama bir sonuç alamdık. Kızımın herhangi bir sorunu yok, kızımın kötü bir huyu evle ilgili herhangi bir sorunu yoktu. Her gün emniyete gidiyoruz ancak bir sonuç yok hala. Onlarda araştırıyor ama hala bulunamadı" dedi.

Kayıp kızının fotoğraflarına bakarak ağlayan anne Neziye Bozyel, yetkililere çağrıda bulunarak kızının bulunmasını istedi. Nurcan Bozyel’in kayıp bildiriminin yapıldığı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri Bozyel’in son olarak görüştüğü 3 arkadaşının ifadesini aldı. Bozyel’in 3 Haziran günü sabah evden çıktığı adresten başlayarak stajyerlik yaptığı okul ve çevresindeki Mobese ve güvenlik kameralarını polis incelemeye alan polis, genç kızı arama çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle