Gündem Haberleri

  Nijerya'yı kana buladılar

  Hürriyet Planet
  22.01.2012 - 10:12 | Son Güncelleme:

  Nijeryalı yetkililer, ülkenin en büyük kenti Kano’da dün gerçekleştirilen ve 162 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı ve silahlı eylemlerin ardından sokağa çıkma yasağı ilan etti.

  Sokağa çıkma yasağı, Kano’nun Müslümanların ağırlıklı olarak yaşadığı kuzey mahallelerinde yürürlüğe kondu. Cuma günü radikal İslamcı Boko Haram örgütü tarafından polis merkezleri, göçmen büroları ve yerleşim birimlerini hedef alan saldırılarda ortalık savaş alanına döndü.

   

  Kano polis teşkilatının sözcüsü Faruk Cubril, “Kentte hayatın normale dönmesini sağlamak için şafak vaktinden itibaren 24 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini” açıkladı.

   

  SALDIRILARIN ARDINDAN ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

   

  NOEL’DEN BU YANA KATLİAM YAPTILAR

  Boko Haram, saldırıları üstlendiğini açıklarken, saldırıların nedenini tutuklu bulunan üyelerinin serbest bırakılmaması olarak belirtti.

   

  Noel günü iki ayrı kentte kiliselere bombalı saldırılar düzenleyerek bir aydan bu yana süren şiddet dalgasını başlatan Boko Haram, o günden bu yana düzenlediği eylemlerde 300’e yakın insanı öldürdü.

   

  Kano’da Cuma günü yaşanan saldırılarda, polis merkezleri başta olmak üzere kamu ve yerleşim birimlerinde 20 büyük patlama ve silahlı saldırılar düzenlendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı