GeriGündem Nedime’nin ölümü valiliği harekete geçirdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nedime’nin ölümü valiliği harekete geçirdi

Karnını doyurmak için çöpte yiyecek aradıktan sonra okula yetişmek için aceleyle karşıya geçmek isterken tankerin altında kalıp ölen Nedime Güçlüer’in ailesi, Vali Yusuf Ziya Göksu’nun talimatıyla iki sosyal hizmet uzmanı tarafından takibe alındı.

ÇARŞAMBA günü saat 08.40 sıralarında Bozyaka semti Şehit Polis Caddesi üzerinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden Nedime, işsiz Şemsettin ve Nurten Güçlüer çiftinin dört çocuğundan biriydi. İddiaya göre, yol kenarındaki çöp bidonunda yiyecek arayan talihsiz kız, karşıya geçmek isterken sürücülüğünü Hasan Bulut’un (44) yaptığı 35 R 3321 plakalı mazot tankerinin altında kalıp can verdi. Gözaltına alınan tanker şoförü Bulut, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanırken, ölümüne neden olduğu küçük kız, Urla ilçesinin Kuşçular köyünde toprağa verildi.

Nedime Güçlüer’in ölümünün ardından ailesiyle aynı apartmanı paylaşan komşuları, işsiz babanın sürekli kahvede oturduğunu, aralarında toplayıp kendisine verdikleri paraları ise at yarışı ve kumarda kaybettiğini iddia ettiler. Ailenin apartmandan çıkarılması için imza topladıklarını söyleyen Beyler Apartmanı sakinleri, baba Güçlüer’in yaşananlarda ihmali bulunduğunu ama eşine ve çocuklarına yardım edilmesi gerektiğini belirttiler. Baba ise söylenenlerin ve yazılanların yalan olduğunu söyledi.

Mağduriyet görülmüyor

Olayın duyulması üzerine İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, aileye yardım edilmesi için talimat verdi. İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından iki uzman, dün sabah Yeşilyurt’taki eve gelerek, baba Şemsettin ve anne Nurten Güçlüer’le konuşup evde incelemelerde bulundu. Sosyal hizmet uzmanı Gülsen Akın, ‘Şu anda konuşmak istemiyorum. Buraya kurumum adına geldim ancak gerçekten mağduriyet gözükmüyor. İlk izlenimlere göre, aile bağları da kuvvetli. Gerekli değerlendirmelerin ardından karar vereceğiz’ dedi.

Sırası çiçeklerle donatıldı

Nedime’nin sınıf öğretmeni Nedret Küçükebeoğlu, ‘Öğrencilerin getirdiği çiçeklerle Nedime’ye olan bağlılığımızı göstermek istedik. Sürekli ikinci derse gelirdi. Dersleri de çok kötü değildi. Bulunduğu ortama göre çok iyiydi. Biz de eğitiminde yardımda bulunuyorduk. Ne yazık ki Nedime genellikle aç geliyordu’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle