Gündem Haberleri

  Müzik dolu günler

  Hürriyet Haber
  23.10.2015 - 14:19 | Son Güncelleme:

  27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları 24 Ekim’de, Almanya’nın dev korolarından Köln Korosu’nun konseriyle başlayacak.

  Ardından ENKA Sahnesi, dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ı konuk edecek.27. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, Almanya’nın en büyük korolarından Deutz Chor / Köln Korosu’nun eşsiz performansıyla 24 Ekim Cumartesi akşamı ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda başlıyor. 70 Yıllık Bir Dev: Deutz Chor Köln KorosuKöklü müzikal geçmişi dünya sahnelerinde büyük takdir toplayan Deutz Chor / Köln Korosu, ekibin 15 yıllık sanat yönetmeni ve orkestra şefi Heinz Walter Florin yönetiminde saat 20.30’da sahneye çıkacak.

  Müzik dolu günler

  ENKA dinleyicisi; Schubert’ten Brahms’a, Wagner’den Verdi ve Rossini’ye dünyaca ünlü klasikleri, 110’dan fazla koristten oluşan dev ekipten dinleyecek. 70 yıllık köklü müzikal geçmişi ve zenginliği ile Deutz Chor / Köln Korosu, “Sanat ve sanayi – Bir Kültür Köprüsü“ sloganıyla başladığı konser turnesinin İstanbul ayağında ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda sahne alacak. Zarafeti ve Piyanosuyla Gülsin Onay… 

  ENKA Sahnesi,  26 Ekim Pazartesi akşamı saat 20.30’da kendine has üslubu ve yorumuyla dünya çapında tanınan piyanist Gülsin Onay’ı ağırlayacak. Beş kıta ve 68 ülkede, dünyanın en prestijli sahnelerinde dinleyicisiyle buluşan Onay, eşsiz performansını bu kez ENKA dinleyicisi için sergileyecek. Ludwig van Beethoven, Claude Debussy ve César Franck’in ünlü eserlerinden seçmeler eşliğinde dinleyicisine piyano ziyafeti sunacak.

  Etiketler: enka konser , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı