Gündem Haberleri

  Müdahil oldu

  ANKARA
  18.04.2016 - 22:04 | Son Güncelleme:

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülmesi davasına müdahillik talebi mahkemece kabul edildi.

  Diyarbakır’da, 6-7 Ekim 2014’te gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz’un öldürülmesiyle ilgili 17’si tutuklu 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. Şikayetçi avukatlarından Mehmet Mahmut Doğan, MOBESE görüntülerinin sorulduğu Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün, “kameraların arızalı olduğu” yönünde cevap verdiğini de belirtrek “FETÖ ile alakalı hâkim ve savcılar yargılanırken, Diyarbakır Emniyeti’nde kimi koruyoruz? Bu görüntüler nasıl silinir? Emniyet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunulsun, azmettiriciler dosyaya eklensin” dedi.

  Duruşmada hazır bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Serpil Penez Şahin, davaya müdahillik talebinde bulundu.

  Cumhuriyet savcısı ise 7 sanık için tahliye istedi.

  Savcının tahliye talebini reddeden mahkeme, Diyarbakır Emniyeti’nden gönderilen, olaylara ilişkin MOBESE kayıtlarının olup olmadığı yönündeki çelişkili yanıtlar üzerine, görüntülerin sağlanması konusunda ihmali olan görevli polisler hakkında suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın davaya müdahillik talebini kabul eden mahkeme, duruşmayı 6 Haziran 2016’ya erteledi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı