GeriGündem MSB personel temin memur alımı başvuru sonuçları yayımlandı mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MSB personel temin memur alımı başvuru sonuçları yayımlandı mı?

MSB personel temin memur alımı başvuru sonuçları yayımlandı mı?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından 19 Kasım-21 Aralık 2018 tarihleri arasında başvuru süreci gerçekleştirilen personel alımı için gözler başvuru sonuçları aşamasına çevrilmişti. Bu sürecin ardından başvuruların açıklanmasını bekleyen vatandaşlar, bu beklentilerini sürdürmeye devam ediyor. Peki, MSB personel temin internet sitesi üzerinden duyurulacak olan başvuru sonuçları yayımlandı mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Milli Savunma Bakanlığının gerçekleştirdiği sözleşmeli personel alımı başvuru aşamasının ardından sonuç açıklama süreci hakkında detaylar vatandaşlar tarafından merakla araştırılmaya devam ediliyor. Peki, MSB personel temin memur alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında kısa bilgiler

MSB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Ocak ayı itibariyle yayımlanması beklenen MSB sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları hakkında henüz bir gelişme yaşanmadı. 

Bakanlığın sonuçlar hakkında herhangi bir açıklama yapması halinde detaylar haberimize eklenecektir.

Başvurusunu yapan adaylar KPSSP03 puan türü esas alınarak (en yüksek puandan başlanıp en düşük puana doğru) sıralanacak, her bir unvan için mülakat sınavına çağrılacak aday sayısı, alım yapılacak kadro sayısının 10 katı kadar olacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınava katılma hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Mülakat sınavında asgari geçer not 100 puan üzerinden 70’tir. Bunun altında not alan adaylar elenmiş sayılacaklardır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle