Gündem Haberleri

  Moda'nın kalbi Galata'da

  Hürriyet Haber
  10.12.2009 - 11:03 | Son Güncelleme:

  Beyoğlu Belediyesi ile Moda Tasarımcıları Derneğince (MTD) düzenlenen ve Türkiye'nin önde gelen tasarımcılarıyla tüketicileri bir araya getiren “5. Galata Moda Festivali” başladı.

  MTD Başkanı ve moda tasarımcısı Bahar Korçan, festivalin açılışından önce  Anemon Hotel'de düzenlenen basın toplantısında, festival nedeniyle genç  tasarımcıların heyecanlı olduklarını ve her yıl festivale katılımın arttığını  ifade etti. Türkiye'de moda tasarımcılarının, kendi müşterileri ve tüketicileriyle  buluştuğu bir alan yaratmak idealleri olduğunu belirten Korçan, “Derneğimizin  amaçlarından biri de bir Türk moda ekolü yaratmaktı” dedi.

  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da Beyoğlu'nda yaşayan  insanların “Bizim mekanımız da güzelleşsin” istekleri ve “Beyoğlu'nun,  sanatçıların, düşünce insanlarının, üreten insanların yeri olmalı” düşüncesi  kapsamında çalışarak böyle bir festivali gerçekleştirdiklerini belirtti.

  Modada bütün güzelliklerin halk için olduğunu söyleyen Demircan,  insanların, kapısından içeri girmeye ürktükleri o mağazalara burada rahatlıkla  girip, almasalar da görebilecekleri, dokunabilecekleri güzellikte ve samimiyette  ulaştıklarını dile getirdi.

  Demircan, “Bu çok güzel bir şey. Cebinde çok parası olup, çok iyi  mekanlarda alışveriş edene de az parası olup iyi giyinmek isteyene de elimizin  uzanması lazım. Çünkü moda evrenseldir” diye konuştu.

  Demircan ve Korçan, daha sonra diğer tasarımcılarla birlikte Galata  Meydanı'ndaki festivalin açılış kurdelesini keserek, vatandaşlarla festival  alanındaki stantları gezdi. Arzu Kaprol, Hakan Yıldırım, Özlem Süer, Mehtap Elaidi, Cem Lokmanhekim  ve Gül Ağış'ın da aralarında bulunduğu 27 ünlü moda tasarımcısının ürünlerinin  sergilenip satıldığı festival, 13 Aralık Pazar gününe kadar sürecek.


  Modanın kalbi Galatada      

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı