Gündem Haberleri

Mobil cihazlara güneş enerjisi

Hürriyet Haber
30.09.2005 - 00:42 | Son Güncelleme:

Teknolojik mobil cihazlarda elektrik enerjisine bağımlılığı ortadan kaldıran ve yenilenebilir enerji kullanımından dolayı, çevre bilincine sahip tüm tüketiciler tarafından tercih edilmesiyle tanınan güneş enerjisi cihazlarının kullanımı yaygınlık kazanıyor.

Güneş enerjisi kullanarak, her türlü teknolojik mobil cihazları şarj edebilen ve bu cihazlarda elektrik enerjisine bağımlılığı ortadan kaldıran "SolarStyle" adlı şarj cihazları Türkiye’de de kullanılmaya başlandı.

SolarStyle şarj cihazları güneş ışığını, fotovoltaik paneller aracılığı ile soğurup, elektrik enerjisine çevirerek; daha sonra kullanmak üzere, cihaz üzerinde bulunan pilleri şarj etmek veya birçok elektronik cihazı direkt olarak şarj etmek için kullanma olanağı sağlıyor. İlk planda, pil sorunu ve enerjiye ulaşamama gibi nedenler yüzünden iletişiminin veya faaliyetlerinin kesilmesine tahammülü olmayanlar için geliştirilmiş ürün; aynı zamanda, yenilenebilir enerji kullanımından dolayı, çevre bilincine sahip tüm tüketiciler tarafından tercih edilen bir ürün olma özelliğiyle tanınıyor.

Uzmanların ölçümlerine göre Türkiye’de ortalama ışınımın 2,640 saat; metrekare başına ortalama ışınım şiddetinin ise 1,311 kWh/m2-yıl olarak çıkması bu tip teknolojiler için ideal bir ortam sağlıyor.

SolarStyle, hayatımızı kolaylaştıracak olanakların yanı sıra; insanoğlunun yaşadığı global ekolojik sorunların çözümüne, gücü nispetinde katkıda da bulunacak. Ayrıca olası doğal afetlerde ilk anda elektrik enerjisine ulaşılamadığı fakat haberleşmenin son derece önem kazandığı senaryolar için de son derece özel bir çözüm sunabiliyor.

Dört ayrı modeli bulunan SolarStyle ile mobil telefonları, el bilgisayarlarını, MP3 çalarlar, oyun terminallerini, sayısal kameraları ve hatta dizüstü bilgisayarları bile şarj etmek mümkün. Cihazlar, herhangi bir elektrik kesintisinden veya yokluğundan kaygı duymaksızın mobil cihaz kullanımı olanağı sağlıyor. Ayrıca SolarStyle, her marka cihaza uygun aparatlar ve tercih edildiğinde duvar ve araç adaptörleriyle birlikte sunuluyor.
Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı