Gündem Haberleri

  MHP'li Vural: Bu süreçte PKK'ya katılım daha da çoğaldı

  AA
  30.06.2013 - 20:29 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm sürecine ilişkin, "Bu süreçte PKK'ya katılım daha da çoğaldı, milleti haraca bağladı. Hatta Cizre'de asayiş birliği kurulmuş" dedi.

  Vural, partisinin Afşin İlçe Teşkilatı tarafından geleneksel olarak düzenlenen 14. Çamiçi Piknik Programında yaptığı konuşmada, kendilerini Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden arayan vatandaşların, "Terörün bitmesini istedik ama bu devlet ne yapıyor? Buraları hep PKK'ya teslim etti. Benim devletim ne yapıyor?" diye sorduğunu söyledi.

  Ülkücüler ve milliyetçi hareketin 44 yıldır dimdik ayakta olduğunu, Alparslan Türkeş'in kendilerine emanet ettiği bayrağı lekesiz, eğilmeden ve bükülmeden, dimdik ayakta taşıdıklarını ifade eden Vural, bu günlerde Türkiye'de olup bitenlerin milliyetçi harekete ve ülkücülüğe ne kadar ihtiyaç olduğunu ortaya koyduğunu savundu.

  Vural, "Herkes elini vicdanına koysun. PKK ile görüşülüyor dediğimiz zaman 'PKK ile görüşen şerefsizdir, alçaktır' dediler. Ondan sonra baktık ki Habur'da, Oslo'da iş tutuyorlar. Öyle bir yalanla milletimi aldattılar. Habur'da devlet töreniyle teröristi karşıladılar. PKK terör örgütü temsilcilerinin belinde kırmızı kuşaklar vardı. O kırmızı kuşakları en az 10 askerimizi şehit eden kişiler takıyor. Oraya devletimizin müsteşarları, genel müdürü, valisi gitti. O rezalet tablosu yaşanırken devletin savcısını, hakimini getirdiler ama Afşinlilerin bir derdi olduğu zaman polis zoruyla çağırdılar" diye konuştu.

  Sınır kapısındaki gümrük odasında yapılan yargılamada "Problem olmasın" diye odadan Atatürk'ün tablosunun ve Türk bayrağının çıkarıldığını öne süren Vural, şöyle devam etti:

  "19 Ekim'de bu rezalet olurken başbakan TBMM grup toplantısında, 'Habur'da yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Türkiye'de iyi şeyler oluyor' demişti. Oslo'da birlikte 5 defa görüştüler. Teröristler bir yandan askerimize kurşun sıkarken diğer taraftan onların yöneticileriyle görüşüyorlardı. Bu milletinin milli kimliğini, cumhuriyetini, milli devlet yapısını, özerkliği, PKK'nın polis gücü olmasını, hepsini orada müzakere ettiler. Herkes elini vicdanına koysun. Koskoca devletimiz PKK'yı muhatap aldı."

  Vural, "Çözüm diyorsunuz neyin çözümü? Barış diyorsunuz neyin barışı? Çözüm dediğiniz şey PKK'nın çözümü. Çözüm dediğiniz İmralı canisinin Türkiye'ye önerdiği yol haritası. Bu süreçte PKK'ya katılım daha da çoğaldı, milleti haraca bağladı. Hatta Cizre'de asayiş birliği kurulmuş" ifadelerini kullandı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı