Gündem Haberleri

  MHP'li Bölükbaşı: ADO planını uyguluyoruz

  Işıl ARSLAN- Faruk KAHRAMAN/BURSA, (DHA)
  04.02.2011 - 12:55 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, Bahçeli'ye suikast iddiası ile ilgili olarak ''Biz ADO planını uyguluyoruz. Allah'ın Dediği Olur'' dedi.

  Genel seçim öncesi partisinin seçim beyannamesini anlatmak ve vatandaşlarla buluşmak üzere Bursa’ya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (BESOB) ziyaret etti. Ziyarette BESOB Başkanı Arif Tak’tan esnafın yaşadığı sorunları dinleyen Bölükbaşı daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  İMRALI İLE GÖRÜŞMELER

  Bir gazeteci Bölükbaşı’na, "İmralı’dan yeni bir mesaj geldi. Mesajda Öcalan, geçitiğimiz hafta devlet yetkilileriyle görüştüğünü, barış sürecinde rolünü iyi oynayabilmesi için koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Bu mesajı nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sordu. Bu pazarlığı ilk kez MHP’nin açıkladığını belirten Bölükbaşı soruyu şöyle yanıtladı:

  "Sayın Başbakan ’Böyle bir şey yoktur. bunu söyleyen şerefsizdir, alçaktır’ demişti. Ancak sonra bu pazarlığın sürdüğü saklanamaz hale gelince, sayın Başbakanımız bu kez, ’Doğru ama ben görüşmüyorum, devlet görüşüyor’ dedi. Sanki MİT Müsteşarı, Başbakana bağlı değil, sanki Adalet Bakanlığı’nın özel bir birimi. Yani bu İmralı özel görüşmelerine katılanlar Başbakan'ın emrinde değil. Şimdi burada önemli olan, böyle bir görüşme sürecine angaje olunmuş olmasıdır. Siz bir sefer bunu başlatırsanız, bu İmralı canisi denen adam da her gün yeni bir taleple gelir. ’Ev hapsine beni alın’ der. Sayın Başbakan ilk başta ne kadar inkar etse de, 2010 yılının Haziran ayından bu yana İmralı canisi ile pazarlık süreci yürütüyor."

  ’PAZARLIĞI AÇIKLIYORUM’

  Başbakan Erdoğan’ın MHP’yi neyle suçlayacağını bilmediğini, ancak İmralı ile yapılan gizli pazarlıkta nelerin görüşüldüğünü açıklamak istediğini kaydeden Deniz Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Bu gizli pazarlıkta ne görüşüldüğünü de paylaşmak istiyorum. Bu gizli pazarlık, devlet memurları tarafından yapılıyor ama, bunlar Başbakana bağlı devlet memurlarıdır. Devletin hiçbir memuru Başbakanın bilgisi ve talimatı olmadan pazarlık yapamaz. Pazarlığı özü şudur; ’Sözde ateşkesi genel seçimlerden sonraya kadar uzat ki, seçim sürecinde benim elim rahatlasın. Buna karşılık PKK açılımıyla yerine getirmeye söz verdiğim talepleri 12 Haziran’dan sonra iktidarda kalabilirsem, yeni anayasa ile karşılayayım.’ Bunun pazarlığı yapılmaktadır. Bu çirkin bir pazarlığın ötesinde ahlaksız bir pazarlıktır. Bugün içinde bulunduğumuz ortamda Türkiye’nin karşısına bir beka sorunu olarak çıkan etnik bölücülüğün, siyasi süreçlerle amaçlarını gerçekleştirme süreci bu bakımdan sayın başbakanı tarihi bir vebal altında bırakacaktır. Terörle mücadele değil, müzakere süreci başlatan bir Başbakan, Türkiye’ye yakışmamaktadır. Bu oyunun bozulmasına 126 gün kalmıştır."

  'ADO PLANINI UYGULUYORUZ'

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve partinin üst düzey yetkililerine olası bir suikast girişimi ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamanın sorulması üzerine ise Bölükbaşı, "Biz ADO planını uyguluyoruz. Allah’ın Dediği Olur" diye yanıt verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı