Gündem Haberleri

  Metrobüs durağı kapatıldı

  DHA
  31.07.2012 - 08:36 | Son Güncelleme:

  Metrobüs hattının en yoğun istasyonlarından biri olan Mecidiyeköy Metrobüs istasyonunda peron alanının genişletilmesi, yürüyen merdiven ve asansör montajının yapılıp Ramazan Bayramı'na yetiştirilebilmesi için, mevcut iki erişim yolundan biri olan alt geçit bu sabah 06.00’dan itibaren 15 gün süre ile kapatıldı.

  Evlerinden ve iş yerlerinden çıkan vatandaşlar sabah saatlerinde metrobüsü kullanmak için Mecidiyeköy durağına geldiklerinde iş makinelerinin çalışmalarıyla ve "Mecidiyeköy Metrobüs durağında, asansör ve yürüyen merdiven imalatları ile istasyonun yeniden düzenlenmesi yapılacağından 31 Temmus’dan itibaren yaya ulaşımı üst geçitten sağlanacak" yazısıyla karşılaştılar.   

  MECİDİYEKÖY METROBÜS DURAĞI KAPATILDI / WEB TV

  YENİ METROBÜS İSTASYONU BÖYLE OLACAK - FOTO GALERİ

  Hayretler içinde kalan bazı vatandaşlar durumdan haberdar olmadıklarını bazıları ise yapılan çalışmadan haberdar olduklarını söyledi. Metrobüsü kullanmak isteyen vatandaşlar yaklaşık 100 metre ilerideki üst geçitten metrobüs durağına ulaşabilecek. İstasyon erişiminde problem yaşanmaması için yaya üst geçit merdivenlerinin genişliği iki katına çıkarıldı. Şu anda 5 metre olan Metrobüs istasyonu, yaya peronu genişliği 8 metreye çıkarılacak.

  Proje kapsamında mevcut altgeçidin altına yapılacak olan 8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi - Metrobüs İstasyonu-Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak.  

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı