Gündem Haberleri

  Mersin'de polis merkezine saldırı

  DHA / A.A
  29.11.2009 - 17:26 | Son Güncelleme:

  Mersin'de Yeni Pazar Mahallesi'ndeki Siteler Polis Merkezi'ne yaklaşık 400 kişilik bir grup PKK yandaşı, molotof kokteylli ve taşlı saldırıda bulundu. Molotof kokteyllerinin isabet ettiği polis karakolundan açılan karşı ateş sonucu göstericilerden yaralananlar oldu. Çıkan olaylarda bir çocuk yaralandı. Okmeydanı'nda da akşam saatlerinde olaylar çıktı.

  SALDIRILARIN İLK GÖRÜNTÜLERİ - WEB TV

  BÖYLE SALDIRDILAR - WEB TV

  Bugün akşam üzeri PKK yandaşı grup, polis merkezi yakınında gösteri yapmaya başladı. Polislerinin uyarısına aldırmayıp slogan atan göstericiler karakola doğru yürüyüşe geçti. Grup polis merkezine molotof kokteyli attı, taşlı saldırıda buılundu. Polis de havaya ateş açtı.

  BİR ÇOCUK YARALANDI

  Polis Merkezi'ne bir grubun molotof kokteyli, taş ve havai fişek attığı sırada, bölgede ateşli silahla yaralandığı iddiasıyla bir çocuk hastaneye kaldırıldı.

  Akdeniz ilçesi Siteler Polis Merkezi'ne akşam saatlerinde taş ve molotof kokteyli ile havai fişek atan grup, polisin havaya uyarı ateşi açması ve bölgeye takviye ekiplerin gelmesiyle olay yerinden kaçtı.

  Kaçan gruptan bazıları yeniden polis merkezi yakınına gelerek, güvenlik önlemi alan polislere doğru havai fişek attılar. Gruptakiler, polisin gaz bombası atması üzerine ara sokaklara dağıldı. Şevket Sümer Mahallesi'nin bir başka yerinde oluşan bir grup ise bazı dükkanlara hasar, belediye ait bir ekmek satış büfesini de ateşe verdi.

  Bu arada, 16 yaşındaki Ş.A. adlı bir erkek çocuk, olayın yaşandığı bölgede ateşli silahla yaralandığı iddiasıyla Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz, hastaneye giderek olay hakkında bilgi aldı.

  Öksüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir vatandaşın karakol yakınında yaralandığı iddiasıyla hastanede tedavi altına alındığını belirterek, “Gerçekten karakolun yakınında mı, yoksa başka yerde mi yaralandı, araştırıyoruz. Görgü tanığı bulmaya çalışıyoruz. Aracın içinde yaralandığı da iddia ediliyor. Eğer böyleyse, yaralandığı aracı bulmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

  Bu arada, polisin mahallede aldığı önlemin sürdüğü bildirildi.

  OKMEYDANI'NDA OLAYLAR ÇIKTI

  Mersin'in ardından terör örgütü PKK yandaşları bu kez de Okmeydan'ın da polis aracına saldırdı.

  Terör örgütü PKK lehine sloganlar atan bir grup Okmeydanı Kuzey Sokak'ta toplandı. Göstereciler zırhlı polis aracına molotof kokteyli attı.

  Molotof kokteylinin atılması ile polis aracı alevler içinde kaldı.Aracın içindeki polisler, güçlükle dışarı çıkarak yanmaktan son anda kurtuldu.Göstericiler molotof kokteylinin ardından havai fişekte attı.Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri eylemcilere biber gazı ile panzerlerle müdahale etti.

  Polisin müdahalesi ile dağılan grup başka bir sokaktan tekrar gelerek molotof kokteyli ile polise saldırdı.Bu sırada yoldan geçen sivil araçlarda zarar gördü.İçinde kadın ve çoçukların bulunduğu bir araç molotof kokteylinin atılması ile ortaya çıkan alevlerin arasında kaldı.Aracın içindekilerin korku dolu anları polis panzerinin gelerek yanan aracı söndürmesi ile son buldu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı