Gündem Haberleri

  Mehmet Yıldırım'dan Bodrum'a 250 milyon dolarlık dev yatırım

  A.A.
  22.10.2007 - 10:57 | Son Güncelleme:

  Yıltaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) eski Başkanı Mehmet Yıldırım, Bodrum'da içinde 3 golf alanı ile 3 bine yakın villa inşaatının söz konusu olduğu 200-250 milyon dolarlık proje için, yabancı bir firmayla ortaklık kurabileceklerini bildirdi.

  Yıldırım, bazı gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de golf turizminin aslında gelişme açısından büyük potansiyel taşıdığını söyledi.

  Bodrum'da tapulu 3 bin dönümlük bir arazileri bulunduğunu ve bu arazi üzerinde golf turizmine yönelik bir projeyi hayata geçirmek istediklerini kaydeden Yıldırım, arazide 3 golf alanı düşündüklerini ifade etti.

  Yıldırım ayrıca, golf alanlarına hakim bir yerde 3 bine yakın villa inşaatı planladıklarını aktararak, burada inşa etmeyi düşündükleri otelin de 150 yatak kapasiteli olduğunu, yatak kapasitesini, bölgedeki diğer otellerde yer kalmadığı durumlarda tamamlayıcı olması açısından düşük tuttuklarını belirtti.

  Bodrum'daki arazinin Turizm Bakanlığının ilan ettiği 30 bin dönümlük turizm alanı içine geçtiğini, içinde kanyon ve şelalenin yer aldığı arazinin turizm alanı olarak belirlenmesinin isabetli bir karar olduğunu ifade eden Yıldırım, böylelikle başka şeyler için kullanılmasının önüne geçilmiş olacağını vurguladı.

  Mehmet Yıldırım, Milas Havaalanına 14 kilometre uzaklıktaki arazinin denizin dışında turizm bölgesi olabilecek iyi bir yer olduğuna işaret ederken, “Proje için yabancı firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Aralarında İspanyol ve Rusların olduğu birkaç firma söz konusu. İçinde 3 bine yakın villa inşaatının yer aldığı konusu olduğu yatırım için yabancı bir firmayla ortaklığımız olabilir” diye konuştu.

  Yıldırım, projenin 200-250 milyon dolarlık bir yatırım olduğunu ifade etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı