Gündem Haberleri

  Meclis’te “Kardan Bakan”

  Umut ERDEM/ANKARA
  07.01.2015 - 14:28 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekilliği, Meclis Soruşturma Komisyonu’nun dört eski Bakan ile ilgili Yüce Divan’a göndermeme kararını ilginç bir şekilde protesto etti.

  Grup Başkanvekilliği'nde görevli çalışanlar, Meclis Basın kapısının önünde yer alan bahçeye, dört kardan adam yaptı. Adamların önüne de ayakkabı kutuları konuldu.

  İŞTE MHP'NİN YAPTIĞI KARDAN BAKANLAR / Foto Galeri

  İlerleyen saatlerde MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kardan adamların önünde basına bir açıklama yaptı.

  Meclis’te “Kardan Bakan”

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ilk olarak TBMM basın merkezinde, beraberindeki emeklilerle birlikte arkasındaki duvara 'Kimse görmek istemeyenler kadar kör değildir' yazan ve üzerinde bastonla yürüyen iki kişi ile çalan telefon, para sayma makinesi, dolar ve ayakkabı kutulu afiş asarak basın toplantısı düzenledi.

  Çarpık düzenin bir yansımasını paylaşacağını belirten Vural, "Gerçekten AKP Türkiye'sinin siyaset anlayışını özetleyen çok önemli iki tercih. Bu tercihlerinden biri haram parayı aklamak için verilen rüşvetleri aklayanlarla, emeklilere verilen zam. AKP Türkiye'sinin özeti budur. Atanmış başbakan Davutoğlu yolsuzluk yapanın elini kolunu keserim demişti. Sonuçta ne oldu. Sonuçta Meclis Soruşturma Komisyonuna talimatlarla aklama görevi verildi. Rüşvet ve yolsuzluk çetesi Davutoğlu'nun sesini ve soluğunu kesti, söylediklerini yedirdi, yutturdu. Davutoğlu oldu avutoğlu. Büyük lokma yut, büyük laf söyleme" dedi.

  Ardından bir kadının kol kesimi ile ilgili kamera karşısında yaptığı tanıtımı izleterek, Başbakan Davutoğlu'na öneride bulundu.

  Vural, ayrıca Fatih Kısaparmak'ın 'Haram Saltanatı' ve 'Haydi Artık Türkiye, 'Bir Kerecik Türkiye' isimli şarkılarını dinlettirdi ve emekli ve asgari ücretlilere yapılan zamları da eleştirdi.

  KARDAN ADAM ÖNÜNDE SOFRA

  Ardından Vural, gazetecileri, danışmanlarının yaptığı ve altlarına ayakkabı kutuları ve içinde sahte dolarların gömülü olduğu bahçedeki 4 eski bakanı temsil eden kardan adamların önüne davet etti ve burada kurulacak emekli sofrasındaki yemeğe zeytin, peynir, kuru soğan ve ekmekten oluşan menüyü yemeye davet etti.

  Meclis Soruşturma Komisyonu'nda 4 eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesi kararı ile emekli maaşlarına yapılan zamları protesto eden Vural ve beraberindeki emekliler, yere bir afiş üzerine kurulan sofraya oturdu ve menülerini yedi. Vural, daha sonra yüzlerinde maske olan kardan adamları tek tek yıkıp, kardan adamların altlarına saklanan dolarları çıkartarak, "Kar bile bunların aklanmasına çok izin vermedi, ama buradaki milletvekilleri bunları aklama yoluna gitti" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı