Gündem Haberleri

  MEB personeline akademik eğitim

  Ankara
  25.02.2005 - 11:01 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanlığı, kadrosunda çalıştıracağı her kademedeki personeli akademi kökenli yapmak amacıyla yasa düzenlemesi hazırlıyor.

  MEB, kendisine bağlı Milli Eğitim Akademisi’nin kurulması için yasa tasarı taslağı hazırladı. Görüş almak üzere Bakanlık birimlerine gönderilen taslakta, kurulacak akademinin MEB’in özellikle yetersiz kaldığı eğitim araştırmaları, uzman personel yetiştirme ve proje geliştirme konularında faaliyet göstermesi hedefleniyor.

  Genel kurul, yönetim kurulu, başkanlık ve denetim kurulu organlarından akademinin, genel kurulu bakan, bakanlık müsteşarı, talim ve terbiye kurulu başkanı, teftiş kurulu başkanı, araştırma- planlama ve koordinasyon kurulu başkanı eğitim öğretim dairelerinin birim amirleri, personel genel müdürü ile YÖK’ün görevlendireceği bir üye, eğitim fakültelerinden iki dekan, iki öğretim üyesi, başkan ve başkan yardımcılarından oluşacak.

  PERSONELE AKADEMİ YOLU

  Bakanlık, taslağın gerekçesinde Milli Eğitim Akademisi ile özellikle uzman personel yetiştirme amacının gözetildiğini kaydetti. Eğitim uzmanlarının sisteme girmesiyle alanda verimliliğin artacağı kaydedilen taslakta, "Tasarıyla Türk Milli Eğitim sisteminin ihtiyaç duyduğu her alan ve kademedeki yönetici, müfettiş, uzman ve öğretmenler yetiştirilecektir" denildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı