Gündem Haberleri

  Marmara'da denize açılanlara uyarı

  AA
  27.08.2014 - 14:16 | Son Güncelleme:

  Kumburgaz Kamiloba Sahili'nden 17 Ağustos'ta kiraladıkları deniz bisikletiyle açıldıktan sonra kaybolan 4 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Marmara Denizi'ne açılacak sivil deniz araçlarına, kayıpların su yüzüne çıkabileceği konusunda uyarı ve çağrıda bulunuldu.

  İstanbul Valiliği Basın Danışmanı ve Kriz Merkezi İletişim Koordinatörü Bekir Kaplan, gün içinde yapılacak çalışmalar hakkında ailelere bilgi verdi. Kaplan, çalışmaların AFAD, Sahil Güvenlik ve İstanbul İtfaiyesi'nin yanı sıra gönüllü ekiplerce sürdürüldüğüne işaret ederek, Kapıdağ Yarımadası civarında da 10 botun çalışmalara katıldığını söyledi.

  Marmarada denize açılanlara uyarı ÇOCUK KOLLUĞU BİLE BULUNDU AMA…  Marmara'nın güneyinde 203 personel ve 12 deniz aracının da çalışmalara iştirak ettiği bilgisini veren Kaplan, kontrol edilen yerlerin sonradan tekrar gözden geçirildiğini kaydetti.

  Kaplan, denizin doğası gereği kayıpların su yüzüne çıkabileceği zaman diliminde olduklarını dile getirerek, Marmara Denizi'ne açılacak sivil deniz araçlarına da dikkatli olunması konusunda çağrıda bulunulduğunu belirtti.

  Marmarada denize açılanlara uyarı

  Bazı kayıp yakınları da İstanbul İtfaiyesi'ne ait botlarla arama çalışmalarına katılırken, diğerlerinin Kamiloba sahilinde bekleyişleri devam ediyor.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı