GeriGündem Manavgat'ta şok iddia! Görenler şaşkına döndü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Manavgat'ta şok iddia! Görenler şaşkına döndü

Manavgat'ta şok iddia! Görenler şaşkına döndü

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Hayıtlıgür Deresi'ne yakında bulunan bir çiftlikten domuz leşlerinin atıldığı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Manavgat’ın Şişeler ve Yeniköy Mahalleleri sınırında bulunan bir domuz çiftliğinden Hayıtlıgür Deresi'ne ölü domuzların atıldığı iddia edildi. Çiftliğin, belediye ekiplerince mühürlenmesine rağmen faaliyetlerini sürdürdüğü de ileri sürüldü.

Yeniköy Mahalle Muhtarı Abdullah Zeki Kavuklu, Yeniköy ve Şişeler halkının domuz çiftliğinden büyük rahatsızlık duyduğunu ve dilekçe ile şikayette bulunduklarını söyledi. Kavuklu, "Ne yazık ki bugüne kadar şikayetlerimizden sonuç alamadık. Jandarma ve belediye zabıtası defalarca gelip mühürlemesine rağmen çiftlik faaliyetlerini ve kesim yapmayı sürdürdü" dedi.

Son günlerde Hayıtlıgür Deresi'nde sık sık domuz leşine rastladıklarını belirten Kavuklu, "Çiftlikte ölen domuzlar dereye atılıyor. Dere boyunca çürümeye başlamış domuz leşlerine rastlamak mümkün. Bu dere Naras Irmağı'na, Naras Irmağı da Manavgat Irmağı'na dökülüyor. Yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Manavgatta şok iddia Görenler şaşkına döndü

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle