Gündem Haberleri

  Madencilerin ailelerine maaş belgeleri veriliyor

  A.A
  23.05.2010 - 14:29 | Son Güncelleme:

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Zonguldak İl Müdürü Muharrem Demirci, “Şehit madencilerin eş ve çocuklarına maaşları bağlanarak belgelerinin teslim edilmesine başlandı” dedi.

  Demirci, yaptığı açıklamada, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında 28 kişinin yaşamını yitirdiğini anımsattı.

  Yaşanan bu büyük üzücü haberin ardından şehit madencilerin eş ve çocuklarına maaşlarının bağlanabilmesi için kurum olarak gerekli çalışmaları başlatarak dosyalarla ilgili işlemleri tamamladıklarını anlatan Demirci, şöyle konuştu:
  “Biz ailelerin mağdur olmaması için müracaatlarını beklemeden çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Şehit madencilerin eş ve çocuklarına maaşları bağlanarak belgelerinin teslim edilmesine başlandı. Bazı müdürlük yetkilileri ile şehit madenci ailelerini ziyaret ederek taziyelerimizi sunuyoruz. Ayrıca, yakınlarının sosyal güvenlik haklarıyla ilgili son durumları, bağlanan, bağlanacak olan maaşlar hakkında bilgiler veriyoruz. Şehit madencilerin eş ve çocuklarına maaşları bağlanarak belgelerinin teslim edilmesine başlandı. Dün itibarıyla 8 ailenin evine gittik. Bunlardan 3'ü cenaze dolayısıyla köylerinde olduğundan 5 aileye ulaşarak alacakları maaşlarla ilgili belgelerini teslim ettik. Bugün ve yarın da ziyaretlerimize devam ederek diğer ailelere de belgelerini vereceğiz.”

  Demirci, kimlikleri belirlenemeyen 3 işçinin de teşhis edilmesinin ardından eş ve çocuklarına maaş bağlanması konusunda çalışmalara vakit geçirmeden başlayacaklarını sözlerine ekledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı