Gündem Haberleri

  LYS sorularınızı sorun cevaplayalım

  AA
  22.06.2013 - 10:16 | Son Güncelleme:

  LYS-2, Türkiye'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da gerçekleştirildi. 332 bin 284 adayın başvurduğu sınav, tek oturumda yapıldı ve 135 dakika sürdü.

  Adaylara 90 sorunun yöneltildiği sınavda, fizik, kimya ve biyoloji testleri yer aldı. Öğrencilere, ayrı kitapçıktaki 30'ar soruluk testler için 45'er dakika süre verildi. Testler ayrı soru kitapçıklarında yer alırken, tek cevap kağıdı kullanıldı.

  LYS SORULARINIZI VE MERAK ETTİKLERİNİZİ SORUN CEVAPLAYALIM

  LYS FEN BİLİMLERİ SINAVI / FOTO GALERİ 

  Adayların çoğunluğu, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerlerine geldi. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve detektörle arandı.
   
  Sınav sırasında ÖSYM'yi temsil eden özel görevliler sınav salonlarını dolaşarak, alınan önlemleri denetledi. Adaylar sınav sonuçlarını, kimlik numaraları ve şifreleriyle, ÖSYM'nin “http://sonuc.osym.gov.tr” adresinden öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.
      
  LYS, yarın yapılacak edebiyat-coğrafya (LYS-3) sınavıyla sona erecek.
        
  SINAVA POLİS YETİŞTİRDİ

  Gözaltına alınanlar arasındaki S.Ö, gözaltı işlemleri sırasında Yüksek Öğretim Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvurduğunu belirtmesi üzerine savcılığın da oluruyla adliyeye sevk işlemi öncesi Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tınaztepe Yerleşkesi'ndeki Fen Fakültesi'ne götürülerek sınava katılması sağlandı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı