GeriGündem 'Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi' kuruldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi' kuruldu

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı eşgüdümünde “Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi” kuruldu.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, dün Tarım Bakanlığı'nda bir araya gelerek Türkiye'deki kuş gribi vakalarını değerlendirerek görüş alışverişinde bulundular.

Edinilen bilgiye göre, toplantıda, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı eşgüdümünde “Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi” kurulması kararlaştırıldı. Buna göre, Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi'nin iki eşbaşkanı olacak. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşarı Haşim Öğüt ile Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünüvar eşbaşkan olarak görev yapacak.

VALİLİKLER AÇIKLAMA YAPAMAYACAK

Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi, Türkiye'de insan ve hayvanlarla ilgili söz konusu hastalıktaki son durum hakkında her gün kamuoyunu bilgilendirecek. Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan bir yetkili de bu merkezde görev yapacak.

Bu arada, 81 ildeki valiliklere gönderilen bir genelgede, bugünden itibaren valilerin illerinde kuş gribi konusunda açıklama yapmamaları istendi. Genelgede, kuş gribi konusundaki tüm açıklamaların Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi'nden yapılacağı bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle