Gündem Haberleri

  Kurt Cobain cinayete mi kurban gitti

  Hürriyet Haber
  06.04.2004 - 12:06 | Son Güncelleme:

  Tıpkı kendisinden önceki müzik efsaneleri Janis Joplin, Jim Morrison, Jimi Hendrix gibi henüz 27 yaşındayken hayata veda eden Kurt Cobain'in ölümünün üzerindeki sır perdesi hala tam olarak aralanmadı. Max Wallace ve Ian Halperin'in birlikte yazdıkları, ''Love and Death: The Murder of Kurt Cobain'' (Aşk ve Ölüm: Kurt Cobain Cinayeti) adlı kitapta, Nirvana'nın şarkıcı ve gitaristi Cobain'in intihar etmediği ileri sürülüyor. Kitapta rock yıldızının karısı Courtney Love'ın davranış ve açıklamalarının ne kadar şüpheli olduğu ispatlanmaya çalışılıyor.

  Yazarlar, Cobain'in ölümünden önce aldığı aşırı dozda eroin nedeniyle tabancayla intihar edemeyecek durumda olduğunu savunuyor ve silahta parmak izi bulunmamasının ve intihar notunun inandırıcılığınınşüpheli olduğunu ifade ediyorlar.

  8 yıldır Cobain'in ölümünü araştıran Halperin ve Wallace, Cobain'in cesedi bulununcaya dek geçen 3 gün içinde eşi Courtney Love'ın şüpheli davranış ve açıklamalarda bulunduğunu öne sürüyor. Love ise iddiaları kesin dille reddediyor.

  Yazarlar, bunca yıl süren araştırmalarından sonra Courtney Love'dan başka zanlının bulunmadığını dile getiriyorlar.

  Uyuşturucuyla başı dertte olan ve bu nedenle 12 yaşındaki kızının da velayetini kaybeden punk rockçı Love, ayrıca dün uyuşturucu kullanmak ve düzeni bozmak suçlarından yargıç karşısına çıktı.

  Cobain ve grubu Nirvana'nın ''Smells Like Teen Spirit'' adlı parçaları VH1 adlı müzik kanalı tarafından son 25 yılın en iyi şarkısı seçilmiş, şarkının bulunduğu ''Nevermind'' adlı albüm 12 milyondan fazla satmıştı.

  Cesedi 8 Nisan 1994'te bulunan Cobain'in 5 Nisan'da intihar ettiğiaçıklanmıştı. Araştırma sonunda bulunan cesedin Cobain'e ait olduğu dünyaya flaş haber olarak duyurulmuştu.

   (aa)


   
   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı