Gündem Haberleri

  Kuran öğrencisine iç çamaşırı hediye eden imama tahliye

  Ali ŞEN, (DHA)
  18.09.2005 - 01:45 | Son Güncelleme:

  Mersin’de merkeze bağlı Mezitli Beldesi’ndeki Fatih Camii’nde Kuran kursu öğrencisi 14 yaşındaki F.M’ye kırmızı iç çamaşırı hediye ettiği iddiasıyla 50 gün önce tutuklanan cami imamı 37 yaşındaki Veli Çelik, ailenin şikayetinden vazgeçmesi üzerine mahkeme ara kararıyla tahliye edildi.

  Hakkında 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Çelik, kasım ayında tutuksuz olarak hakim karşısına çıkacak. Mersin 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘Çocukların cinsel istismarı’ suçu kapsamında hakkında dava açılan imam Çelik’le ilgili hazırlanan iddianamede, şöyle denildi:

  ‘Veli Çelik ders bitiminde F.M’nin yanında bulunan H. ve E. isimli iki arkadaşına ‘Siz gidin ben F’nin hediyesini vereceğim’ dediği, iki öğrencinin aşağıya inmesinden sonra ise küçük kızı erkeklerin namaz kıldığı bölüme indirip, odanın kapısını kilitlediği, kendi eliyle hurma yedirdiği, hediye olarak kırmızı iç çamaşır, hurma, sabun ve şampuan bulunan poşeti verdiği, kızdan iç çamaşırı ve sutyeni ertesi gün giymesini istediği anlaşılmıştır. F.M. olayı önce iki arkadaşına, daha sonra ailesine bildirmiştir. Veli Çelik’in kızı alt kattaki odayı indirip kapıyı kilitlediğinin tanıklar H. ve E. tarafından doğrulandığı bu suretle şüphelinin üzerine atılı suçun sübuta erdiği anlaşılmıştır.’

  İl Müftülüğü’nce de açığa alınan Veli Çelik, gözaltında ve tutuklandığı nöbetçi mahkemede verdiği ifadesinde ‘Eşime aldığım hediyeyi dalgınlık sonucu karıştırmışım. Kötü bir niyetim yoktu’ demişti. Olaydan sonra, kız kursiyerin ailesi Mezitli Beldesi’nde kirada oturdukları evden ayrılıp, başka mahalleye taşınmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı