Gündem Haberleri

  Küpeli ve Cudi’de operasyon genişleyerek sürüyor

  Ebubekir KARATOPRAK/ŞIRNAK, (DHA)
  11.10.2008 - 13:30 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK’ın Güçlükonak ilçesi kırsal kesim ile Küpeli ve Cudi Dağı’nda PKK’lı teröristlere karşı düzenlenen operasyon genişleyerek devam ederken, bu sabah saatlerinde 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığına bağlı tam teçhizatlı asker taşıyan araçlar Cudi ve Küpeli dağlarına hareket etti. Karadan sürdürülen operasyonlara havadan da helikopterler destek veriyor.

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya karşı yürüttüğü operasyonlar Şırnak’ın Güçlükonak ilçesi dağlık kesiminde, Küpeli ve Cudi Dağlarında aralıksız bir şekilde sürüyor. Güçlükonak kırsalında 4 PKK’lının etkisiz hale getirmesinin ardından bölgede başka teröristlerin de olabileceği bilgisi üzerine Küpeli ve Cudi Dağı’nda başlatılan operasyonlara bugün sabah saatlerinde 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında çıkan tam teçhizatlı asker taşıyan çok sayıda askeri araç Cudi ve Küpeli bölgesine doğru hareket etti. Konvoya frekans karıştırıcı Jammerleri araç da eşlik etti.

  Karadan sürdürülen operasyonlara havadan da Şırnak 23'üncü Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan kobra ve süper kobra helikopterler Küpeli dağındaki terörist sığınaklarını havadan bombaladı. Bölgede askeri hareketlik yoğunlaşırken güvenlik güçleri ve teröristler arasında zaman zaman sıcak çatışma yaşanıyor.

  Öte yandan terör örgütünün olası mayın tuzaklarına karşı rutin olarak Cizre-Güçlükonak, Cizre-Şırnak-Şırnak-Beytüşşebap karayolundaki mayın taraması devam ediyor.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı