Gündem Haberleri

  Küçük çocuk arkadaşına rambo bıçağıyla işkence yaptı

  Ali LEYLAK- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, DHA
  08.05.2010 - 13:47 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’da, 16 yaşındaki M.T., en yakın arkadaşı ve işyeri komşusu olan 11 yaşındaki İ.H.B.’yi önce Rambo bıçağıyla sırtından yaraladı, ardından el ve ayaklarını bağlayıp ağzını koli bandıyla kapattıktan sonra naylon iple boğmaya kalkıştı. M.T., ardından 10 saat boyunca sırtında bıçakla bakkal dükkanında ölmesi için beklettiği İ.H.B'yi hastaneye kaldırması için taksi çağırdıktan sonra kaçtı.

  RAMBO BICAĞIYLA İŞKENCE

  İddiaya göre, fotoğrafçılık yapan 43 yaşındaki 3 çocuk babası O. B.’ye yardım etmeye giden oğlu 5’inci sınıf öğrencisi İ.H.B, yan komşusu olan yakın arkadaş M.T.’yi, babası hasta olduğu için bakkal dükkanında ziyarete gitti. Burada bir süre güvercinler üzerine sohbet eden iki arkadaş, daha sonra işyerinde bulunan çikolata, bisküvi kutularını raflara düzeltmeye çalıştığı sırada İ.H.B’nin bir paket elinden düştü. Bu duruma sinirlenen M.T., arkadaşına “Ne kadar sakar şeysin bir paketi bile elinde tutamıyorsun” deyip tartışmaya başladılar. Bir anda bakkal dükkanında tartışan çocuklar, birbirlerine küfür ederken; M.T., işyerinde bulunan paslı Rambo bıçağını en yakın arkadaşın sırtına sapladı.   

  10 SAAT BIÇAKLA BEKLEDİ           

  Sırtından Rambo bıçağıyla yaralanan İ.H.B, yere yığıldı. Arkadaşını yaralayan M.T., kanlar içersinde kalan yaralı arkadaşını kimse görmesin diye işyerini perdeyle ayırdığı arka bölüme sürükleyerek götürdü. Burada yaralı İ.H.B.'nin el, ayaklarını bağlayıp ağzını da koli bandıyla ağzını sıkıca bantladı. İşyerinde 10 saat boyunca sırtında bıçakla bekleyen arkadaşına tehdit savuran M.T., naylon iple arkadaşını öldürmek için boğmaya çalıştı. İ.H.B.'yi öldüremeyen M.T., yan komşularından tornavida ile pense alarak yaralı çocuğun sırtındaki Rambo bıçağını çıkarmaya çalıştı. Tırtırlı Rambo bıçağını çıkartamayan M.T., bu kez bıçağın kabzasını sökerek el izini yok etmeye çalıştı.

  BABA KAYIP OĞLUNU SORDU

  İşyerine gelen baba O.B., oğlunu fotoğrafçı da göremeyince komşusu olan bakkal M.T.’ye sordu. M.T. soğukkanlı bir şekilde oğlunu görmediğini babasına söyledi. Ardından yaşadığı panikten ne yapacağını şaşıran M.T., arkadaşı İ.H.B'yi tehdit ederek kimseye bir şey anlatmaması halinde kendisini serbest bırakacağını belirterek onu öldürmekten vazgeçti. Akşam saatlerinde etraftaki işyerleri kapatılınca M.T., bir taksi çağırarak Buhur’u hastaneye göndermek istedi. Bu sırada taksi şoförüne de İ.H.B'nin başka yerde bıçaklandığını, kendisinin ise ona yardım ettiğini söyleyip hastaneye götürmesi belirtti. Aynı mahallede oturan taksinin şoförü küçük yaralı çocuğu tanıması üzerine babasını cep telefonuyla arayarak oğlunun yaralandığını belirtip olay yerine çağırdı. Bu sırada paniğe kapılan M.T., yaralı çocuğu bırakıp kaçtı. Olay yerine çağrılan polise ilk ifadesinde M.T.’nin kendisini bıçakladığını söyleyen İ.H.B, ambulansla Haran Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İ.H.B, babasını görünce gözyaşları içersinde “Mahmut’ta beni sorduğun sırada ben arkadaydım. Ağzım kapalıydı, sana seslendim benim sesimi duymadın” dediği öğrenildi.

  DİZİLERE ÖZENMİŞ

  En yakın arkadaşını raftan bir kutu düşürdüğü için Rambo bıçağıyla yaralayan ve 10 saat boyunca işkence çektiren M.T. kısa süren bir çalışmanın ardından polis ekipleri tarafından yakalandı. Arkadaşını sırtına 7 santimetre bıçakla yaralayan M.T.’nin tanıyan mahalle sakinleri onun bazı dizilerdeki mafya babalarına  özendiğini ifade ettiler. Çocuk Şubesinde ifadesi alınan M.T. nöbetçi mahkemeye sevk edilirken, yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan İ.H.B'nin hayati tehlikesi devam ettiği öğrenildi. Olayla İlgili olarak soruşturma sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı