GeriGündem Kriz geçiren Astsubay bankamatik taradı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kriz geçiren Astsubay bankamatik taradı

Antalya`nın Manavgat ilçesinde, 1 astsubay ve 6 erin bulunduğu araçtan, ilçe merkezindeki 11 banka şubesi ile çok sayıda işyeri otomatik silahla tarandı. Astsubay ve erlerin teslim olduğu ve yapılan ilk muaynede olaya neden olan Astsubay Üstçavuş Zencirli'nin sinir krizi geçirdiği bildirildi. Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz, otomatik silahla ateş açan Astsubay Üstçavuş Murat Zencirli`nin, ``bazı bankalardan kredi talebinde bulunduğunun, ancak bunlara olumsuz yanıt aldığının`` öğrenildiğini belirtti

Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz'ın verdiği bilgiye göre, Manavgat merkezindeki Antalya Caddesi üzerinde, bu geceyarısı seyreden askeri bir cipten, banka şubeleri ve işyerleri otomatik silahla tarandı.

Yaklaşık 15-20 dakika süren ateşin ardından, olay yerine gelen güvenlik kuvvetlerine teslim olan Oymapınar Barajı Asayiş Bölüğü`nde görevli Astsubay Murat Zencirli ile 6 er gözaltına alındı. Kaymakam Çapraz, açılan ateş sonucu, cadde üzerindeki 11 banka şubesi ile çok sayıda işyerinin camlarının kırıldığını bildirdi.    

İLK TEŞHİS: SİNİR KRİZİ

Antalya`nın Manavgat ilçesinde bu gece yarısı çok sayıda banka ve işyerinin silahla taranmasının ardından gözaltına alınan Astsubay Üstçavuş Murat Zencirli`ye, yapılanilk tıbbi kontrolde `sinir krizi` teşhisi konulduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Manavgat`ın Antalya Caddesi`nde bu gece yarısı bazı banka şubeleri ve işyerlerinin otomatik tüfeklerle taranmasının ardından gözaltına alınan Oymapınar Jandarma Karakolu`nda görevli Astsubay Üstçavuş Murat Zencirli ile 6 jandarma eri, İlçe Jandarma Komutanlığı`na getirildi.

Astsubay Üstçavuş Zencirli, buradaki ilk sorgusunun ardından tıbbikontrol için Manavgat Devlet Hastanesi`ne götürüldü. Hastanenin Acil Servisi`ndeki nöbetçi doktorlar tarafından yapılan ilk kontrolde, ``sinir krizi`` teşhisi konulduğu belirtilen Zencirli, yeniden İlçe Jandarma Komutanlığı`na götürüldü.

Bu arada, olayın hemen ardından Antalya İl Jandarma Komutanlığı`ndan yetkililerin de ilçeye giderek, Astsubay Üstçavuş Zencirli ve erlerin sorgularına katıldıklarını öğrenildi.

KAYMAKAM 'KREDİ TALEBİNE OLUMSUZ YANIT ALDIĞINI ÖĞRENDİK`  
         
Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz, bugece yarısı ilçedeki bazı banka şubeleri ve işyerlerine otomatik silahla ateş açan Astsubay Üstçavuş Murat Zencirli`nin, ``bazı bankalardan kredi talebinde bulunduğunun, ancak bunlara olumsuz yanıt aldığının`` öğrenildiğini bildirdi.  

Çapraz, yaptığı açıklamada, Oymapınar Jandarma Karakolu`nda görevli Astsubay Üstçavuş Murat Zencirli`nin emrindeki 6 er ile birlikte, Antalya Caddesi üzerindeki 11 banka şubesi ve 8 işyerini otomatik silahlarla kurşunladıktan sonra, İlçe Jandarma Karakolu`na gelerek, teslim olduğunu bildirdi.  

Astsubay Üstçavuş Zencirli`nin, İlçe Devlet Hastenesi`ne götürüldüğünü ve tıbbi kontrolden geçirildiğini belirten Çapraz, sinirkrizi geçirdiği ve psikolojik bunalım içinde olduğu saptanan astsubayla ilgili ayrıntılı tıbbi raporun daha sonra alınacağını söyledi.  
 
Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı`nca, Zencirli ve 6 er hakkında soruşturma başlatıldığını da kaydeden Çapraz, ``Yapılan ilk incelemede, Astsubay Üstçavuş Zencirli`nin bazı bankalardan kredi talebinde bulunduğu, ancak bunlara olumsuz yanıt aldığı öğrenildi. Olayda bunun etkisinin olup olmadığı soruşturmada ortaya çıkacak`` dedi. 
     
'ÜSTSINIRDA ALKOLLÜ' ÇIKTI
 
Bu arada, Astsubay Üstçavuş Zencirli`nin, Manavgat Devlet Hastanesi`ndeki tıbbi kontrol sırasında, ``üst sınırda alkollü`` çıktığı bildirildi.  

Manavgat Devlet Hastanesi`nde bu akşam nöbetçi olan Dr. Naci Özmenoğlu, Zencirli`nin hastanedeki kontrolde ``116 promil alkollü çıktığını ve bunun üst sınır olduğunu`` söyledi.  

Dr. Özmenoğlu, hastanenin psikiyatristi tarafından da kontrolden geçirilen Zencirli`nin, ``eşinden ayrı yaşadığını, bir çocuğu bulunduğunu ve borçları olduğunu`` anlattığını kaydetti. Öte yandan, olayın meydana geldiği Antalya Caddesi`nde jandarma vepolis tarafından 400`e yakın mermi kovanı toplandığı belirtildi.

OLAYYERİ ARAŞTIRMALARI SÜRÜYOR

Ölen ya da yaralananın olmadığı olayın ardından, Antalya Caddesi`nde geniş güvenlik önlemleri alan jandarma ve polis, olay yeri inceleme çalışmalarını da sürdürüyor.

Otomatik tüfeklerle açılan ateş sonucu, ilk belirlemelere göre, Pamukbank, Demirbank, Finansbank, Koçbank, Ziraat Bankası, Etibank ve Yapı Kredi Bankası şubeleri ile Cengiz Elektronik adlı işyerinde hasarlar meydana geldiği belirtilirken, caddede 400`ye yakın mermi kovanı bulunduğu bildirildi.

Antalya Caddesi`ndeki bazı işyerlerinin sahipleri de Astsubay Üstçavuş Zencirli`nin askerleri araçlardan indirdikten sonra, açık olan işyerlerinin sahiplerini uyardığını ve ``Sizinle işim yok, içeri girin`` diye bağırdığını iddia ettiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle