Gündem Haberleri

  KPSS için başvurular bugün başladı

  Hürriyet Haber
  06.10.2003 - 11:19 | Son Güncelleme:

  A Grubu Kadrolar İçin Kamu Personel Seçme Sınavı'na (2003 KPSS-A) başvurular bugün başladı.

  KPSS-A Grubu sınavı, Başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık, bağımsız genel müdürlük düzeyinde bağlı ve ilgili kuruluşlarındaki kadro ve görevler; bağlı ortaklıklardaki özel yarışma sınavıyla girilerek belirli bir yetiştirme programı sonrasındayeterlilik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarındaki kadro ve görevlere atanacaklar için gerçekleştirilecek.

  Bu kadrolar, kamu kurumve kuruluşlarına ait müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı, denetmen yardımcılığı, aday meslek memurluğu (Dışişleri Bakanlığı), maiyet memurluğu (Kaymakam Adaylığı) gibi kadrolardan oluşuyor.

   

  Sınava en az lisans düzeyinde bir yükseköğretim programından mezunya da mezun olabilecek durumdakiler başvurabilecek.

   

  2003 KPSS-A Grubu'na başvurma işlemleri, il merkezlerindeki ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinin açacakları başvuru bürolarınca yürütülecek.

   

  Adaylara, bürolardan önce 2003 KPSS-A Grubu Başvuruları için Açıklamalar'' başlıklı bir duyuru verilecek. Adaylar bu duyuruda yer alan bilgileri gözönünde tutarak kılavuz, başvurma belgesi ve soru örnekleri kitapçığından oluşan başvuru evrakını alıp almayacaklarına karar verebilecekler.

   

  Adaylar, başvuru evrakını, 3.5 milyon lira karşılığında alabilecekler ve kılavuzda belirtilen kurallara göre doldurarak,sınav ücretini yatırdıklarını belgeleyen banka dekontuyla birlikte 10 Ekim 2003 Cuma günü mesai bitimine kadar teslim edecekler.

   

  Sınav ücreti, Ziraat Bankası şubelerinden birine T.C kimlik numarası verilerek yatırılacak. Sadece Cumartesi sabah oturumuna girmek isteyen adaylar, sınav ücreti olarak bankaya 30 milyon lira, Cumartesi sabah oturumuna ek olarak diğer oturumlardan en az birine gireceklerse Cumartesi sabah oturum dahil 35 milyon lira ödeyecekler.

           

  SINAV

        

  2003 KPSS-A Grubu, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce 15-16 Kasım 2003 tarihlerinde Cumartesi sabah, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere üç oturumda Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Kahramanmaraş, Muğla, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Şanlıurfa, Van, Zonguldak ve Kırıkkale illeri ile Lefkoşa'da yapılacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı