Gündem Haberleri

  Köşk'e aday değilim Meclis'e Allah kerim

  Hürriyet Haber
  14.10.2003 - 01:54 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, yeni yasama dönemi nedeniyle düzenlediği basın toplantısında şeffaf bir yönetim anlayışıyla yapacakları her faaliyeti kamuoyuna sunmayı sürdüreceklerini söyledi.

  Meclis’in halkın emaneti olduğunu belirten Arınç, ‘‘Emaneti en iyi şekilde koruyup sahibine teslim etmek istiyoruz’’ dedi. Arınç, bir soru üzerine şöyle konuştu:

  ‘‘Cumhurbaşkanlığına aday olmak gibi bir niyetim yok. Önümüzdeki dönemde Meclis Başkanlığı için yarın neyle karşılaşacağımı, yarın başıma ne geleceğini, kader çizgisinde ne yaşayacağımı bilmiyorum. Dolayısıyla 2004'ün ekim ayı için de bir hesabım yok. Bugün işimi iyi yapayım, yarına Allah kerim diyorum.’’

  Gazeteci giremez

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, yeni yasama döneminde parlamento muhabirlerine kulislerin kapatılacağı mesajı verirken, ‘‘Burası Armada alışveriş merkezi değil’’ dedi. Arınç, uygulamaya konulacak akıllı kart projesi ile Meclis'te hangi yerlere kimlerin gireceğinin belirleneceğini söyledi. Arınç, kulis yasağına ilişkin tepkiler üzerine aynı gün içinde ikinci bir açıklama yapma gereği duydu. ‘‘Soruna çözüm bulmak için’’ parlamento muhabirleri ile görüşeceğini belirten Arınç, ‘‘şu anda’’ kulislerin kapatılması konusunda karar alınmadığını açıkladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı