Gündem Haberleri

  Komutanı ağlatan zarf

  DHA
  21.04.2016 - 14:28 | Son Güncelleme:

  Nusaybin'de güvenlik güçlerine gönderilen gıda malzemelerinin arasından çıkan üzerine bir lira yapıştırılmış zarf komutanı ağlattı. Zarfı, askerler için düzenlenen gıda kampanyasına katılmak isteyen Aydıncık'ta yaşayan Şerifi Buldurluoğlu gönderdi. Buldurluoğlu cebindeki son para olan 1 TL'yi kampanya için verdi.

  Mersin'in Aydıncık Belediyesi ile Aydıncık Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği, iç güvenlik harekatında görev yapan güvenlik görevlilerine ilçe halkından toplanan gıda malzemelerinin iletilmesi için bu hafta başında bir kampanya düzenledi.

  Kampanya çerçevesinde toplanan paralarla alınan 26 ton yaş meyve ve sebze bir tıra yüklenerek Nusaybin'e gönderildi. Tır şöförü, askeri birlikte sebze ve meyveleri indirdikten sonra komutana kendisine emanet edilen zarfı verdi. Zarfın üstüne bir lira yapıştırılmıştı.

  Aydıncık'ta yaşayan Şerifi Buldurluoğlu, kampanyanya katılmak ister ama parası yoktur. "Bir elma da benden gitsin" diyerek cebindeki son para olan bir lirayı verir. Kampanyayı düzenleyenler Şerife ninenin bu tutumundan etkilenirler. Şerife nine adına 400 liralık bir yardım kolisi hazırlarlar. Bir lirayı da zarfa yapıştırarak tır şöförü ile Nusaybin'deki komutana gönderirler. Komutan zarfı açınca gözyaşlarını tutamaz.

  "EKMEK ALMAK İÇİN 1 TL VARDI"

  DHA'nın ulaştığı 53 yaşındaki Buldurluoğlu, olayı şöyle anlattı: "Dokuma kursuna gidiyordum. Giderken yanıma 1 lira aldım, acıkırsam ekmek alır yerim diye. Halde işim vardı. Kalabalık görünce ne oldu diye sordum. Gelen birşeyler bırakıp gidiyordu. Yardım kampanyasıymış. Ne zaman gideceğini sordum. Saat 14:00'da gideceğini, elimde ne varsa verebileceğimi söyledir. Yanımda 1 lira olduğunu ve kabul ederlerse vermek istediğimi söyledim. 'O vereceğin bir lira bin liradan daha değerli. Senin gönlün zengin' dediler. Çok duygulandım, anlatamam. İnsan kendini o şehitlerin, insanların yerine koyuyor. Duygulanınca bir şey diyemeden döndüm. Polislerimiz, askerlerimiz şehit oluyor orada. Aklıma gelince duygulandım. Kızımın amcası Diyarbakır'da vuruldu, gazi oldu. Daha fazla param olsa hepsini verirdim. Yeri gelince 1 lira çok değerli. O an o 1 lira benim için 1 milyar kadar değerliydi. Benim herhangi bir gelirim yok, iş arıyorum geçinebilmek için."

  Buldurluoğlu'nun 18 yaşındaki kızı Dilek Mincir ise, "Olayı akşam öğrendim. Öğrenince duygulandım. Annemle gurur duyuyorum. Hissettiklerimi anlatamıyorum. Amcamdan biliyorum. 2 çocuğu var ve çok zor. Allah askerlemize güç, kuvvet, sağlık versin. Şehitlere rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Annemle gurur duyuyorum" diye konuştu.

  Etiketler: asker , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı