Gündem Haberleri

  Komşusunun tesisatı patlayınca evini su bastı

  Halife YALÇINKAYA/SİVAS, (DHA)
  27.01.2015 - 15:05 | Son Güncelleme:

  SİVAS’ta işsiz, 30 yaşındaki Seyfettin Yıldırım’ın evi komşusunun su borusunun patlaması üzerine su içinde kaldı. Eve dolan su itfaiye yardımıyla su boşaltılırken, eşyalar zarar gördü.

  Fatih Mahallesi 90’ıncı Sokak’ta 2 katlı binanın alt katında oturan evli ve 1 çocuk babası işsiz Seyfettin Yıldırım’ın kirada oturduğu evi, yan tarafta oturan komşusu Bünyamin Kama’nın evindeki şebeke suyu patlayınca su içinde kaldı. Evine dolan suyu bir türlü kesemeyen Yıldırım bunun üzerine Sivas Belediyesi itfaiye ekiplerini arayarak yardım istedi. Sevk edilen ekipler şebeke suyunu keserek akan suyu kanalizasyona bağladı. Daha sonra evin içine dolan suyun tahliye edildi. Yıldırım’ın evinde bulunan bir çok eşyanın ıslanarak zarar gördüğü belirlendi. Komşularının da yardımı ile evine dolan suyu boşaltan ve ıslanan eşyaları dışarı alan Seyfettin Yıldırım ne yapacağını şaşırdığını söyledi.

  Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Kimsesiz, Yıldırım’a ’Geçmiş olsun" dileklerini iletirken, "Bu kardeşimize yetkililer tarafından gerekli yardımın yapılacağı kanatindeyim. İnşallah bu ailenin bir an önce mağduriyeti giderilir" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı