Gündem Haberleri

  Kitabın korsanı kaldırımda olur

  Hürriyet Haber
  04.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya kaldırımları korsan kitapçıların işgaline uğradı. Yazar ve yayıncıların tüm yakınmalarına rağmen korsan satıcılarla başa çıkılamıyor

  YAZAR ve yayıncıların tüm yakınmalarına karşın korsan kitap satışı bir türlü önlenemiyor. Kaldırımlara tezgah açarak 'Etiketin yarısına' çığlıklarıyla kitap satanlarla ne yayınevleri ne de zabıta ekipleri başa çıkabiliyor. Bir yerden kovulunca on adım ötede tekrar tezgah açan satıcılar, vatandaşın korsan kitaba ilgisinin yayınevlerindeki fiyatların yüksekliğinden kaynaklandığını ileri sürüyor.

  Antalya caddelerini işgal ederek yaydıkların bir örtünün üstünde kitaplarını görücüye çıkaran satıcılar, yasal bir iş yapmadıklarının da bilincinde olduğunu söylüyorlar. Piyasaya çıkan bir kitabın yayınevine birkaç el değitirerek gelmesi nedeniyle fiyatlarının astronomik rakamlara yükseldiğini söyleyen korsanlar, ‘‘Bu da doğal olarak bize talebi artırıyor’’ diyorlar.

  Antalya kaldırımlarında korsan kitapçıların önlemez yükselişi sürüyor. Etiket fiyatının yarısına satış yapan korsan kitapçılar, ‘‘Kalitesiz ama daha ucuuza satıyoruz. İlgi bu yüzden’’ diyorlar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı