GeriGündem Kısa kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

Bahçelievler’de TEMA temsilciliği

TEMA Başkanı Hayrettin Karaca, TEMA heyetiyle Bahçelievler Belediye Başkanı Saffet Bulut'u makamında ziyaret ederek TEMA Güney Haliç Temsilciliği'ni açması ve Bahçelievler'deki yeşil alan ve fidam dikimi çalışmalarındaki başarıları nedeniyle TEMA'nın simgesi olan yaprak sembollü kristal plaket hediye etti. Belediye Başkanı ise şöyle dedi: ‘‘Bölgemizdeki TEMA Gönüllü Temsilciliği'nin yapısını ve dokusunu 4 yıllık süreç içinde kampüs haline dönüştürmek için bir proje oluşturacağız. Temsilcilikten öte TEMA'dan eğitim ve öğretim alanında da yararlanılacak.

İTÜ’de bilimadamlarının diploma günü

İSTANBUL Teknik Üniversitesi'nde son üç yıl içinde TÜBİTAK'tan bilim, teşvik ve hizmet ödülü kazanan 11 öğretim üyesine ve TÜBA 1999 bilim ödülünü kazanan Prof. Dr. Vedia Dökmeci'ye bugün düzenlenecek doktora töreninde plaket verilecek. Törende bu yıl eğitim programlarını tamamlayarak dokton ünvanı kazanan 119 kişi de diplomalarını alacak. İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi'nde saat 10.00'da başlayacak törende, ödüllü öğretim üyelerine plaketlerini ve mezunlara doktora diplomalarını Rektör Prof. Dr. Gülsün Sağlamer verecek. Ayrıca kemancı Cihat Aşkın'ın bir konseri de yer alacak.

Derinin cazibesi

Profilo Alışveriş Merkezi'nde bu hafta 40'ıncısı düzenlenen ‘‘Moda Günleri’’ kapsamında, Desa Deri firması deri kıyafetlerini ve çantalarını tanıttı. Podyumların cüretkar mankenlerinden Arzu Pavlova ve Özge Şenocak, göğüs dekolteli kırmızı, siyah ve beyaz renkli deri ceketleri, mini etekleri ve bustiyerleri tanıtırken büyük ilgi gördü. Ayrıca erkek mankenler Özgür Torun ve Hakan Coşkunyuva'nın eşliğinde bir şov yapıldı. Deri giysiler içindeki mankenler, ellerindeki silahlarla, nişan alıyormuş gibi yapıp, polisiye filmleri hatırlatan sahneler canlandırdı.

Özlem UÇAR / MAGAZİN SERVİSİ

Altın ihracatçısına daimi showroom

ALTIN ihracatının yüzde 50'sini gerçekleştiren 53 firmanın katılımıyla kurulan Anagold Sektörel Dış Ticaret Şirketi, üretici firmaların ürünlerini sürekli sergileyebilmesi ve alıcı gruplarla doğrudan temas kurabilmesi için daimi bir showroom açtı. Nuruosmaniye'deki merkez binada üç katlı showroom, 144 ihracatçı firmaya yeni ürünlerini sergileme imkanı sunuyor. Showroom pazar hariç her gün ziyaret edilebilecek, ancak alışveriş yapılmayacak.

Piyale’den sıcak çikolata

TOZ tatlı ürünleri üreten Piyale Dr. Oetker, kış günleri için yeni bir içecek hazırladı. Sıcak çikolata, hem sütle hem suyla hazırlanabiliyor. İçeriğinde doğala özdeş çikolata aroması bulunuyor. Tek kullanımlık ambalajlarda satışa sunuluyor.

Dinozor şovunu

1.5 milyon kişi izledi

ETİLER Akmerkez Alışveriş Merkezi'nde geçen ay başlayan Dinoshow her yaştan izleyicinin ilgisini topluyor. Gerçek boyutlarında sesli ve hareketli Triceratops, Stegosaurus, Dilophosaurus ve Pterenadon adlı dört ayrı tür dinozor ve iki yavru dinozordan oluşan şovu bugüne kadar 1 milyon 450 bin kişi izledi. Dinoshow, yarıyıl tatili boyunca da 10 Şubat'a kadar her gün 10.00-22.00 arasında izlenecek.

Marks & Spencer’da büyük indirim

MARKS & SPENCER mağazalarında büyük bir indirim başlıyor. 20 Ocak cumartesi günü başlayacak olan sezon indiriminde kadın giyimde fiyatlar yüzde 60, kadın iç giyim ve erkek giyimde ise yüzde 50'lere varıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle