Gündem Haberleri

  Kiralık uçak ve özel vagonla mahkûm nakli

  Oya ARMUTÇU / ANKARA
  27.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin önceki gün Silivri Cezaevi’ni teftişe gitti. Bakanlık, tutuklu ve hükümlü naklini tren ve uçakla yapmaya hazırlanıyor.

  SİLİVRİ Cezaevi kampusunda yaptığı 4 saatlik denetlemede şikâyetleri incelediğini anlatan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Bazı haklı talepler var. Bunları karşılamak için harekete geçtik” dedi. “Sıcak ve soğuk su kesintileri”, “Kapalı basketbol, voleybol, halı saha gibi alanlardan, kütüphaneden uzun süreli yararlanamama”, “Hasta sevkleri”, Ergin’in tespit ettiği sıkıntılar oldu. Bakan Ergin, iyileştirme için gerekli talimatları verdiğini söyledi.
  Tren ve havayolu gündemde
  Ergin’in talimatıyla tutuklu ve hükümlü nakillerinin iyileştirme çalışmasında demiryolu ve havayolu kullanılması gündemde. Buna göre, 1-2 kişilik nakiller havayoluyla yapılacak. Toplu ve uzun mesafeli nakillerde demiryolu ve özel vagonlar kullanılacak. Hükümlü ve tutuklular güvenliği sağlanmış, kamera kontrollü, içinde banyo ve tuvaleti olan vagonlarda nakledilecek. Toplu nakillerde özel uçak kiralanması da mümkün olacak. 15 Eylül’de Kayseri yakınlarında cezaevi nakil aracı yanmış, 5 mahkûm ölmüştü.              

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı