Gündem Haberleri

  KİMYAMIZI BOZDU

  Hürriyet Haber
  19.07.2012 - 01:54 | Son Güncelleme:

  El Arabiya televizyonu, Orta Doğu’da yayınlanan Türk dizilerini eleştirdi. Kanal, özellikle “Kurtlar Vadisi” ile “Gümüş”ün boşanma ve cinayetlere yol açtığını öne sürdü.

  EL Arabiya televizyonu, Ortadoğu’da izlenme rekorları kıran Türk dizileri hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı. Kanal, Türk dizilerinin cinayet ve boşanmalara yol açtığını öne sürdü. El Arabiya’da yayınlanan habere göre, Türk dizilerini izleyen Arap erkekleri şiddete yöneliyor, Arap kadınları ise eşlerinin başroldeki karakterler gibi ‘romantik ve şık’ olmalarını istiyor, beklentileri karşılanmayınca da boşanma davası açıyor. Arap kadınlarda bu etkiyi en çok yaratan dizi ise Kıvanç Tatlıtuğ’un başrol oynadığı “Gümüş”.

  Polat’a özendi katliam yaptı                     

  El Arabiya’da yayınlanan haberde, 31 yaşındaki Yemenli Muhammet al-Ali al Azab’ın, Necati Şaşmaz’ın Polat karakterini canlandırdığı “Kurtlar Vadisi”ni izledikten sonra beş kişiyi öldürdüğü ileri sürüldü. Kanalın haberine göre bu dizi, bir aileyi de dağılmanın eşiğine getirdi; bir ay önce Yemen’in Al Hudaydah şehrinden 20 yaşındaki bir kadın, dizideki başrol oyuncuları gibi şık olmadığı ve kot pantolon giymediği için eşinden boşanmak istedi.
               

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı