Gündem Haberleri

  Kedi, köpek, tavuk ve serçeleri zehirlediler

  Orhan SAAT
  06.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BEYKOZ Ali Bahadır köyüne, pazar gecesi bırakılan zehirli et ve ekmeklerden yiyen 10 köpek, 2 kedi, 1 horoz, 1 tavuk ve 1 serçe öldü. Beykoz Belediyesi ekipleri sabah erken saatte gelip, ölen hayvanları topladı. Ölen Sarı Kız isimli köpeğin 11 yavrusunun bakımı için köylüler, hayvansever derneklerden yardım istedi. Manken Yasemin Kozanoğlu’nun köye bıraktığı ve bakımı için uğradığı "Kedi Selim" adlı köpeği ise itlaftan kurtuldu.

  Köpekle ilgilenen 44 yaşındaki Necmi Çakır, Rize’ye giden annesinin kedisinin de zehirlendiğini söyledi. Necmi Çakır, gece ayran içirdikleri iki köpeği kurtarmayı başardıklarını söyledi. 5 köpeğini birden kaybeden özel güvenlik görevlisi 22 yaşındaki Emrullah Durmaz "Bunu yapalar insan olamaz" dedi.

  Beykoz Belediyesi’nden dün yapılan açıklamada, "Konuyla ilgili Zabıta ekiplerimiz tutanak hazırlayarak Beykoz Kaymakamlığı’na gerekli soruşturma için sevk etmiştir. Bizleri de son derece üzen olaya karışanları lanetliyor, bir an önce bulunarak yargı önüne çıkarılmalarını temenni ediyoruz" denildi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı