Gündem Haberleri

  Kaza sayısı fazla olunca "pat pat"lar duayla dağıtıldı

  AA
  14.08.2014 - 15:27 | Son Güncelleme:

  Alaplı ilçesinde çiftçilere "pat pat" tabir edilen tarım aracı dağıt töreninde, yaşanan kazalardan endişe eden müftü vekili, "Bu aletlerden birçok kazalar meydana geldi, çocuklar vefat etti. Yarabbi halkımıza selametle ve güvenlik içerisinde bunlara binme bilincini ihsan eyle" diye dua etti.

  "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı" kapsamında tarım makineleri kasası imal eden bir tesisin önünde düzenlenen törende, 70 kişiye "pat pat" diye tabir edilen çiftçilerin ulaşım ve yük taşımada kullandığı kasalı tarım aracı olmak üzere 249 çiftçiye çeşitli makine ve ekipman desteğinde bulunuldu.


  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik, yaptığı konuşmada, bu yıl il genelinde 2 bin 284 çiftçinin makine ve ekipman desteklenmesinden faydalanmak için müracaata bulunduğunu söyledi.


  Çelik, yapılan değerlendirme sonucu 745 çiftçinin makine ve ekipman almaya hak kazandığını dile getirdi


  Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç da çiftçilerin ekipmanları bilinçli ve doğru bir şekilde kullanıldığı taktirde ürünlerinin kalitesinin ve gelirlerinin artacağını dile getirdi.


  Törende "pat pat"ların kullanılması sırasında yaşanan kazalara işaret eden İlçe Müftü Vekili Fatih Eryiğit de "Bu aletlerden birçok kazalar meydana geldi, çocuklar vefat etti. Yarabbi halkımıza selametle ve güvenlik içerisinde bunları binme bilincini ihsan eyle" şekilnde dua etti.


  Yapılan konuşma ve duaların ardından makine ve ekipmanlar sahiplerine teslim edildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı