Gündem Haberleri

  Kaya ile Sevigen otomobiline iddiaya girmiş

  A.A
  01.05.2008 - 15:49 | Son Güncelleme:

  AK Parti Ağrı Milletvekili Cemal Kaya, 22 Temmuz öncesinde, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ile seçim sonuçları konusunda otomobiline iddiaya girdiklerini belirterek, “Sevigen'in, sözünü yerine getireceğine inandığını” söyledi.

  Kaya, AK Parti Genel Merkezi'nden ayrılırken, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan genel seçim öncesinde Sevigen ile girdikleri iddiaya ilişkin soruları yanıtladı.
  Cemal Kaya, “Sevigen'in iddiayı kaybettiğini ve henüz otomobili almadığını” ifade ederek, şunları söyledi:

  “Kongreyi yeni yaptılar, yeniden genel sekreter yardımcısı seçildi. BMW'yi vermedi. Bu aracımı satacaktım, BMW ile tur atacaktım. Hala bekliyorum. Mehmet Sevigen'in sözünü yerine getireceğine inanıyorum. Aracı verecek. Yani ayıp oluyor artık...
  İddiaya girdim; 'AK Parti yüzde 40'ın altına düşmez' dedim, yüzde 47 çıktı. 'CHP de yüzde 24'ü aşmaz' dedim, yüzde 21 çıktı. Bu iddiaya kimse giremez bu iddiayı yapabilmek için siyasi tahlilleri iyi yapmak lazım, halkı iyi anlamak lazım.”

  Cemal Kaya, kullandığı ciple ilgili sorular üzerine, aracın 2007 model olduğu söyledi. Kaya, “Fiyatı 400 milyar lira mı?” sorusuna “Hayır, bu araba o kadar çok pahalı değil” karşılığını verdi. Gazetecileri cipe davet eden Kaya, “Buyurun, sizi kurumlarınıza götürebilirim, servis yapabilirim, servisten para kazanabilirim. 'Gelin arabası' olarak aracımı kullanabilirsiniz” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı