GeriGündem Kastamonu'da sel hayatı felç etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kastamonu'da sel hayatı felç etti

KASTAMONU’da dün aniden bastıran ve aralıklarla devam eden yağmur sele dönüşünce sokaklar savaş alanına döndü. Selin yaklaşık 3 milyon TL maddi hasara neden olduğu tahmin ediliyor.

Dün akşam saatlerinde aniden bastıran ve yaklaşık 45 dakikada kenti göle çeviren selin faturası da ağır oldu. İki gündür aralıklarla, bazen şiddetini artırarak devam eden yağmur, kentte başta ulaşım olmak üzere hayat felç etti. Yüksek kesimlerden yağmur suyu ile birlikte gelen çamur, Kastamonu sokaklarını sarıya boyadı. Şiddetli yağmurun sele dönüşmesiyle birlikte kentte alt ve üst yapı büyük oranda zarar görürken, birçok işyeri ile evlerin bodrum ve zemin katlarını su bastı.

Aşırı yağışlar nedeniyle Kastamonu Belediyesi itfaiye, park bahçeler, KASKİ, temizlik işleri birimlerinden yaklaşık 80 personelden oluşan kriz ekibi oluşturuldu. Belediye ekipleri, selden zarar gören bölgelerde çalışmalarını bazen şiddetini artıran yağmura rağmen devam ettirmeye çalışıyor. Etkili olan yağmurun sele dönüşmesi sonucu kanalizasyon, içme ve yağmur suyu tahliye sistemleri gibi altyapının büyük oranda zarar gördüğü Kastamonu’da, ana cadde ve ara sokaklardaki yollarda da zarar meydana geldi.

Kentin merkezi mahallelerinde selin etkisiyle birlikte birçok duvar göçüğü meydana gelirken, Kırkçeşme Mahallesi’nde de kullanılmayan boş bir ahşap ev göçtü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle