GeriGündem Karakol baskını
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  54
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karakol baskını

Karakol baskını
refid:18821423 ilişkili resim dosyası

PKK, Siirt’in Pervari İlçesi’nde Belenoluk Jandarma Karakolu’na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Çıkan çatışmada 5 asker şehit olurken 7 asker yaralandı. Teröristlerin kaçtığı Belenoluk Köyü’nde de devam eden çatışmada 3 PKK’lı öldürüldü.

SİİRT’in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu, dün akşam saatlerinde, teröristlerin saldırısına uğradı. Karakol roketatarlı saldırının ardından uzun namlulu silahlarla tarandı. Saldırıda 5 asker şehit oldu, 7 asker de yaralandı. Karakoldaki askerlerin saldırıya karşılık vermesi üzerine teröristlerin bazıları Belenoluk Köyü’ne kaçtı. Kaçan teröristleri yakalamak için peşlerinden giden askerlerle PKK’lılar arasında köy içinde de çatışma sürdü.

SİİRT'TE HAİN SALDIRI / WEB TV

Yola mayın döşediler

Teröristlerin Belenoluk Köyü’ne takviye askerlerin gelmesini önlemek için köy yoluna çok sayıda mayınlı tuzaklar kurduğu tespit edildi. Bunun üzerine Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle çatışma bölgesine özel eğitimli komandolar gönderildi. Teröristler ateş açınca helikopterler inişte güçlük yaşadı.

Bu kez devreye Kobra helikopterler girdi. Kobra helikopterler de PKK’lıların bulunduğu alanları yoğun ateş altına aldı ve bombaladı. Çatışmada 3 terörist de öldürüldü. Yaralanan 7 asker helikopterle Siirt ve Şırnak’taki hastanelere gönderildi. Çatışma nedeniyle Siirt’te tüm resmi ve özel hastanelerdeki doktorlar görev başına çağırıldı.

Terör örgütü PKK, yaklaşık 20 aydır bu boyutta karakol baskını yapmamıştı. Terör örgütünün en son büyük karakol baskını Tunceli’de gerçekleşti. Nazımiye’deki Sarıyayla Karakolu’nu basan teröristler 4 askeri şehit etti. Son 25 yıldaki karakol baskınlarında 316 asker şehit edildi.

Diyarbakır’da da saldırı

Diyarbakır Hani İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne de teröristlerce saldırı düzenlendi. Roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda 2 polis yaralandı. Bölgede operasyonlar başlatıldı.

Köylüleri siper aldılar

Siirt’e 132 kilometre mesafede olan Belenoluk Köyü’nün girişindeki jandarma karakoluna saldıran teröristlere askerler karşılık verdi. Çıkan çatışma sürerken havadan takviye birliklerin gelmesi üzerine teröristler, karakola 500 metre mesafedeki Belenoluk Köyü’ne kaçtı. Şiddetli çatışmalar köyde de devam etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle